Tapety mogą ozdobić wszystkie ściany w danym pomieszczeniu

0
Tapety mogą ozdobić wszystkie ściany w danym pomieszczeniu

Gama kolorów, faktur i deseni jest praktycznie nieskończona. Mamy do wyboru cały wachlarz rodzajów tapet: winylowych na papierze lub łatwych do układania na flizelinie, zmywalnych lub niezmywalnych. W zależności od potrzeb, upodobań i przeznaczenia - każdy znajdzie coś dla siebie.

Luksusowe tapety Marrakesh firmy Arte

- Jeśli chodzi o trendy wnętrzarskie obserwujemy ostatnio wielki powrót tapet. Modne są wszystkie odcienie fioletu oraz głębokie, nasycone brązy, złagodzone ciepłymi beżami. Pojawią się tu ozdobne ornamenty kwiatowe oraz złote i srebrne elementy, które uszlachetniają wnętrze. Dominują tapety o trójwymiarowej fakturze, graficzne i raczej kolorystycznie stonowane - mówi Anna Pochopień, stylistka.

Odpowiedni dobór koloru ścian i elementów wyposażenia jest kluczowym zadaniem przy urządzaniu każdego pomieszczenia. W zależności od tego, jakich barw użyjemy - wnętrze może działać na nas kojąco lub wręcz przeciwnie - stymulować nas do działania. Kolory ciepłe doskonale komponują się drewnem i tradycyjnymi elementami wyposażenia, zaś zimne - pasują do wnętrz utrzymanych w nowoczesnej, minimalistycznej stylistyce.

Urządzając nasze pomieszczenia, powinniśmy kierować się nie tylko ogólnie przyjętymi zasadami i panującą modą, ale również własnymi upodobaniami. Nie zmuszajmy się do koloru, którego wyraźnie nie tolerujemy i nie lubimy. Dobrze jest przyjrzeć się swojej garderobie, przeanalizować barwy dominujące w odzieży oraz te, które po prostu lubimy. Świadome operowanie kolorem zapewni nam nie tylko dobre samopoczucie, ale również wewnętrzną harmonię z danym pomieszczeniem.

W zależności od tego, jakich kolorów użyjemy - wnętrze może działać na nas kojąco lub wręcz przeciwnie - stymulować nas do działania.

Oceń artykuł
4,40 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Gazeta Krakowska

Polecamy Ci również

Zobacz także