Tapety Shand Kydd z kolekcji Chelsea z arystokratycznym...

Tapety Shand Kydd z kolekcji Chelsea z arystokratycznym...

W manufakturze angielskiej marki Shand Kydd od ponad 120 lat powstają ekskluzywne tapety dla koneserów. Łączą tradycję z nowoczesnością, a projektanci marki co roku zaskakują klientów nową kolekcją wzorów. Tegoroczna propozycja to wytworna księga "Chelsea".

Tapeta Shand Kydd z kolekcji ChelseaIdealna synteza elegancji z najnowszymi trendami

Firma B.M. Polska wprowadziła do oferty kolejną kolekcję tapet marki Shand Kydd. Wzory z księgi "Chelsea" doskonale odzwierciedlają aktualne trendy w dekoracji wnętrz przy jednoczesnym zachowaniu specyficznego, eleganckiego stylu marki. Nowa kolekcja na rok 2013 obejmuje zestaw 79 różnorodnych wzorów. Motywem przewodnim większości tapet są kwiaty i delikatne ornamenty roślinne utrzymane w kolorystyce delikatnych pasteli. Nie zabrakło również odważnych wzorów w nasyconych odcieniach. Designerzy osiągnęli wyjątkowy efekt estetyczny, idealnie łącząc ze sobą w jednym wzorze różne struktury powierzchni oraz efektowne kontrasty metalicznych odcieni z matowymi.

Czytaj także: Najmodniejsze kolory 2013 wg Benjamin Moore! [GALERIA]

Innowacyjny sposób ekspozycji poszczególnych wzorów w księdze "Chelsea" ułatwia ich zestawianie w jednym wnętrzu. Projektanci marki zaproponowali najlepsze, wysublimowane kombinacje.

Kolekcja obejmuje tapety na flizelinie ("non-woven") o wyczuwalnej, miłej fakturze. Niekwestionowaną zaletą tapet jest ich zmywalność. Zabrudzenia mogą zostać usunięte z powierzchni przy użyciu wilgotnej szmatki. W procesie produkcji tapet zastosowany został ekologiczny tusz drukarski, dzięki czemu wyeliminowano ryzyko wystąpienia u domowników reakcji alergicznych.

Ponadto tapety z kolekcji Chelsea są bardzo łatwe w aplikacji, między innymi z uwagi na fakt, że powleczono je fabrycznie ciekną warstwą kleju (tapety typu "pre-pasted").

Czytaj także: Klasyczne wzory zawsze w modzie - tapety elementem wykończenia

Wspomniany zabieg ułatwia zarówno klejenie tapety, jak i jej usunięcie z podłoża.

Shand Kydd - marka z arystokratycznym rodowodem

Shand Kydd to legendarna marka tapet, która od początku kojarzona jest z charakterystycznym angielskim, wytwornym stylem i elegancją. Swoją nazwę zawdzięcza związkom z arystokratycznym rodem Shand Kydd, z którego wywodziła się m.in. Księżna Walii Diana (była córką Frances Shand Kydd). Tę jedną z najstarszych angielskich marek tapet powołał do życia w 1891 roku sir Norman Shand Kydd, a jej pozycję w Zjednoczonym Królestwie ugruntował jego syn William. O bogatej tradycji i prestiżu firmy świadczy chociażby fakt, że litografie przedstawiające wzory tapet Shand Kydd z lat 20. i 30. XX w. znajdują się w słynnej The Whitworth Art Galery w Manchesterze. W 2004 roku marka Shand Kydd dołączyła do kanadyjskiego koncernu Blue Mountain. Czytaj także: Tapety Albert Van Luit już w Polsce! Piękne tapety mogą ozdobić Twoje mieszkanie!

Wszystkie wzory tapet marki Shand Kydd z kolekcji "Chelsea" można oglądać w wirtualnej księdze pod adresem: www.blmtn.com/virtual/Chelsea/

Wyłącznym dystrybutorem ekskluzywnych tapet marki Shand Kydd (należącej do koncernu Blue Mountain) jest firma B.M. Polska. Produkty marki Shand Kydd dostępne są w salonach firmowych oraz w wybranych punktach dystrybucyjnych na terenie całego kraju.

Pełną listę punktów sprzedaży przedstawiono na stronie internetowej www.bmpolska.com.

Czytaj także: Escolys - materiałowa tapeta bez łączeń [ZDJĘCIA]

Tapety Shand Kydd z kolekcji Chelsea: * cena: od 231 zł brutto/rolka * wymiary rolki: szerokość 52 cm, długość 10 m lub szerokość 68,6 cm, długość 8,2 m (zależnie od wzoru) * producent: Blue Mountain * dystrybutor: B.M. Polska

Oceń artykuł
3,20 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Benjamin Moore

Polecamy Ci również

Zobacz także