Terapia kolorem

pomarańczowe meble

Marzniesz i tęsknisz za słońcem? Sięgnij po koloroterapię i rozgrzej się pomarańczową energią.

Kolor pomarańczowy to nie tylko moc pozytywnej energii, ale też sprawdzone narzędzie w walce z jesiennym przesileniem. A warto wiedzieć, że sposobów na przemycenie go do własnej przestrzeni jest naprawdę wiele - oto kilka tych wypróbowanych i godnych polecenia.

Niebiesko-pomarańczowa kuchnia

Siła z pomarańczy

Ten kolor może skutecznie ocieplić zarówno wnętrze, jak i nasz nastrój. I chociaż zarzuca mu się przesadną krzykliwość, ma on tyle różnych odcieni, że z pewnością odnajdziemy wśród nich ten idealnie odzwierciedlający nasze upodobania. Do wyboru mamy intensywny oranż oraz mniej "opatrzone" odcienie - stonowaną ochrę, modny kolor ceglasty, jesienno-rudy oraz łososiowy. A co najważniejsze, tak samo efektownie prezentuje się on jako motyw przewodni aranżacji, jak i jej subtelny dodatek. Wystarczy wybrać swoją tonację.

Wyciec
pomarańczowy pokój
zka w tropiki

Swoją intensywnością i nasyceniem prawdziwy pomarańczowy przywodzi na myśl wysokie temperatury, tropikalne krajobrazy oraz klimat wakacyjnego wypoczynku. Zaprośmy więc tę sielankową atmosferę do własnego M, wykorzystując nie tylko odpowiednią kolorystykę - szczególnie polecane jest tu połączenie pomarańczy z żółciami i różnymi odcieniami niebieskiego - ale także egzotyczne materiały i rośliny. Pomarańczowa ściana połączona z bambusową roletą w oknie, efektowna strelicja na tle takiej ściany - to jest to. Klimat wnętrza dodatkowo podkreślimy np. niebieskimi i żółtymi, ozdobnymi poduchami oraz odpowiednio dobranym dywanem.

Kuchnia ze smakiem
Pomarańczowy idealnie nadaje się też do dekoracji kuchni - jedynym ograniczeniem są nasze upodobania i odporność na jego intensywność. Możemy więc postawić na wnętrze monochromatyczne lub takie, w którym pomarańczowy będzie jedynie subtelnym akcentem - przyprawą dodającą całości wyrafinowanego smaku (lampy, siedziska na krzesła, ale także dekoracja okna).

pomarańczowe meble

Słoneczna metamorfoza
W walce z zimową chandrą pomoże metamorfoza najbliższego otoczenia, np. w trakcie świątecznych porządków. Najpierw jednak wybierzmy swój odcień pomarańczowego. Bez względu na formę, w jakiej wprowadzimy go do własnej przestrzeni, z pewnością nie tylko ożywi on aranżację, ale także poprawi nasz - nadszarpnięty zimową aurą - humor.

Oceń artykuł
3,50 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Irena Grek

Opracowanie: Magdalena Kolwaga

Polecamy Ci również

Zobacz także