Termoizolacja ścian zmniejszy uciążliwość upałów

0
Termoizolacja ścian zmniejszy uciążliwość upałów

Gorąco, parno, rozgrzani wracamy do domu w którym co prawda nie ma basenu i klimatyzacji, ale mimo to odnajdujemy w nim przyjemną, chłodną oazę. Jak to możliwe?

ocieplenie domu styropianemTo proste, wszystko za sprawą termomodernizacji ścian budynku. Dobrze wykonana gwarantuje optymalną temperaturę mieszkania latem i zimą, nawet kilka tysięcy złotych oszczędności na niezużytej energii potrzebnej do klimatyzacji lub ogrzewania.

Ocieplone ściany zewnętrzne budynku mieszkalnego chronią jego mieszkańców przed uciążliwymi temperaturami lata i zimy. Poza oczywistym komfortem termomodernizacja gwarantuje oszczędność energii, tym samym wpływa pozytywnie na ochronę środowiska oraz portfele właścicieli domów i mieszkań.

Komfort przedwojennej kamienicy

Straty energii w około 50% spowodowane są przenikaniem ciepła przez niezabezpieczone termicznie ściany. Latem ciepłe powietrze przenika do wewnątrz pomieszczeń, a zimą z niego ucieka. Kto w letni upał miał okazję odwiedzić rodzinę lub przyjaciół mieszkających w przedwojennej kamienicy, wie w czym rzecz. Ściany takich budynków ze względu na swoją grubość tworzą pewną warstwę izolacyjną, dzięki temu mieszkania są chłodniejsze niż w tradycyjnych nieocieplonych budynkach.

Na szczęście okazuje się, że również nowoczesne budynki ze zdecydowanie cieńszymi ścianami mogą oprzeć się upałom. Trzeba po prostu "otulić" ściany odpowiednio grubą warstwą izolacji, a wtedy osiągną walory izolacyjne tak jak masywne mury. Na przykład izolacja wykonana z pomarańczowego styropianu o grubości 12 cm, chroni skutecznie jak kilkudziesięciocentymetrowy betonowy mur.

relaks na tarasieChłodno bez klimatyzacji

- W ocieplonym domu nie jest tak zimno jak w średniowiecznym zamku, ale na pewno o wiele chłodniej i przyjemniej, niż w budynku który nie posiada odpowiedniej warstwy izolacji termicznej - mówi Krzysztof Krzemień z Termo Organiki. - Mieszkańcy, którzy chcą mieć odpowiedni komfort w swoim domu, a nie chcą wydawać majątku na klimatyzację, powinni zabezpieczyć swój dom termicznie. Zysk jest podwójny, bo przecież zimą zapłacą mniej za ogrzewanie.

Letni sezon budowlany jest w pełni, dlatego właściciele domów oraz administratorzy budynków mieszkalnych, jeśli chcą wykonać termomodernizacje w tym roku, decyzje muszą podjąć możliwie szybko.

Przydatne rady zwiększające komfort mieszkania w upalne dni: - ograniczenie nasłonecznienia okien przez żaluzje i specjalne rolety (najlepiej zewnętrzne) - izolacja termiczna stropodachu - wietrzenie pomieszczeń (kontrolowane przeciągi) - tradycyjne wiatraki i.... picie chłodnej wody

Oceń artykuł
3,13 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: Termo Organika

Polecamy Ci również

Zobacz także