Tkanina we wnętrzach

Tkanina we wnętrzach

Jedwabne tafty, miękkie aksamity, szlachetne żakardy, lny, koronki i naturalne batysty. W domach zaczynają królować tkaniny. Można uszyć z nich piękne zasłony, firany, rolety, obić sofę, a nawet uszyć suknię balową.

tkaniny we wnętrzuSzlachetne i piękne tkaniny są bardzo wdzięcznym materiałem do dekoracji okien, które dzięki temu mogą stać się dominującym elementem wystroju domu lub mieszkania. Dekorację okna można zaaranżować w stylu panującym w mieszkaniu, np. minimalizm, art deco, rokoko lub styl klastyczny. Można też skorzystać z bardziej odważnych stylizacji, które z prostego wnętrza uczynią dom z charakterem.

Projektanci zawsze dopasowują stylizację do wystroju mieszkania. W co możemy ubrać nasze okna w tym sezonie? - Modne są koronki, stare złoto, szarość i eleganckie art deco. Po fascynacji kolorową stylistyką lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych przyszła pora na czerń i biel - tłumaczy Anna Łosowska, projektantka ze studia dekoracji okien i wnętrz "Anbert" w Aleksandrowie Łódzkim. Dekoracje okienne nie są zarezerwowane wyłącznie dla strojnych wnętrz. - Surowe wnętrza nie muszą rezygnować z kobiecych akcentów. Zawsze powinno znaleźć się miejsce na piękne tkaniny i dodatki_- mówi Anna Łosowska. - Bardzo modne są rolety rzymskie - są praktyczne i bardzo funkcjonalne. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też rolety austriackie, które są bardziej okazałe i nadają się do stylizowanych wnętrz.

firanki i zasłonki we wnętrzuTkaniny zasłonowe i ciepłe aksamity bardzo dobrze nadają się także do przełamania surowych wnętrz. - W domach, gdzie często pojawiają się elementy z szorstkiego betonu, bardzo dobrze wyglądają aksamitna sofa lub welurowe zasłony - poleca Anna Łosowska.

Zabawy tkaniną nie wyklucza nawet styl skandynawski, który już wiele lat temu ukochali sobie Polacy. - Sukcesem takiego wnętrza jest umiejętne łączenie wzorów na tkaninach, czyli kwiatków, kropek i kratek. Należy ograniczyć się jednak do tkanin bawełnianych - podpowiada Anna Łosowska. Moda na tkaniny w aranżacji wnętrz przenosi się też na odzież. Firmy zajmujące się wystrojem wnętrz szyją także suknie inspirowane tkaninami zasłonowymi. - Tkaniny, które wykorzystujemy do dekoracji okiennych, np. jedwabne tafty, aksamity lub szlachetne żakardy, często znajdują zastosowanie jako materiały, z których powstają niebanalne sukienki - mówi Anna Łosowska.

Oceń artykuł
4,00 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Joanna Barczykowska (Dziennik Łódzki)

Polecamy Ci również

Zobacz także