Tkaniny dekoracyjne - wnętrza w stylu angielskim

Wnętrze urządzone na styl angielski  jest ciepłe i przytulne. Zatem obecność w nim dużej ilości tkanin dekoracyjnych jest elementem nieodzownym. W pomieszczeniach użytkowanych przez rodowitych Anglików na każdym kroku napotyka się koce, pledy, suto upięte zasłony oraz niezliczoną ilość poduszek dekoracyjnych.

Najlepiej jest jeśli tkanina jest naturalna i posiada widoczny splot włókien oraz wyrazisty wzór. W typowych wnętrzach angielskich dominują motywy roślinne i kwiatowe. Jest to związane z ogromnym przywiązaniem do przydomowych ogrodów, jakim niemal od zawsze charakteryzowali się Anglicy. Jednak oprócz motywów nawiązujących bezpośrednio do żywej roślinności, dopuszczalne są także wzory krat lub pasów na tkaninach.

Materiały stanowią tu bardzo istotną rolę i właściwie to one rzucają się w oko jako pierwsze. Konieczny jest zatem ich staranny dobór zarówno do wnętrza, jak i do siebie samych. Do wzorzystych zasłon okiennych muszą pasować porozkładane na meblach bieżniki i serwety. Ostatnie z wymienionych są często dziełem ludzkich rąk i powstają dzięki umiejętności posługiwania się szydełkiem. Na kanapach i fotelach prym wiedzie nie obicie tych mebli, a dekoracyjnie porozkładane miękkie poduszki, zagłówki, zwinięte pledy,  itp. elementy.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: kitchen4dining.in, decostreet.blogspot.com, designerpreviews.com

Polecamy Ci również

Zobacz także