Toaletka dla dziewczynki

Toaletka dla dziewczynki

Toaletka, niegdyś zwana gotowalnią to niewielki stolik z szufladami i lustrem służący kobiecej elegancji i miłym chwilom relaksu przy zabiegach pielęgnacyjnych - taka mała przestrzeń dla wielkiej damy, którą zapewne każda z kobiet chciałaby się poczuć, choć przez chwilę.

Toaletka z kolekcji ArtModuloTen rodzaj mebla będący wyposażeniem sypialni, garderoby lub pokoju dziennego cieszy się należnym mu zainteresowaniem ze względu na swoją praktyczną funkcję porządkowania kobiecych precjozów: biżuterii, przyborów toaletowych, wód perfumowanych, etc. Udekorowana gustownymi bibelotami, flakonami i pojemnikami jest także miejscem, które wiele mówi o osobowości i upodobaniach estetycznych właścicielki.

Współczesne toaletki różnią się od tych prezentowanych na obrazach starych mistrzów: Jana Steena, Williama Hogharta czy Francoisa Bouchera. Wyrafinowane elegantki z epoki mają w dzisiejszych czasach swoje godne zastępczynie - są wśród nich meble nawiązujące do dawnej stylistyki, wykonane z drewna lub naturalnych oklein, o finezyjnej linii wzorniczej.

Romantyczna

W kolekcji mebli Szmaragd znajdziemy romantyczną toaletkę z symetrycznie rozmieszczonymi dwiema szafkami i szufladami, nadstawką i dużym lustrem w oryginalnie wyrzeźbionej ramie. Piękno mebla zostało podkreślone delikatnym motywem zdobniczym giętych frontów, frezowaniem pilastrów i niezwykłą estetyką wykończeń. O dekoracyjności tego reprezentacyjnego mebla decyduje również wybarwienie - czereśnia lub biel z elementami złotej patyny. Ta okazała toaletka, która z pewnością pomieści wszystkie drogocenne drobiazgi jest idealna do dużych pomieszczeń urządzonych w stylu klasycznym. Do wnętrz mniejszych, najlepsza będzie toaletka o małych gabarytach, z zabudowanym tyłem, szufladą w nadstawce i lustrem.

Stylowa

Innym ciekawym przykładem stylowej toaletki jest mebel z kolekcji Opium. Wykonana z naturalnej okleiny z elementami litego drewna nawiązuje do lekkiego, włoskiego stylu. Występuje w dwóch interesujących wybarwieniach - cherry i białym ze złotą patyną. Toaletka posadowiona jest na ozdobnych, rzeźbionych nogach. Stolik posiada pojemną, aksamitowaną szufladę, z mnóstwem przegródek na jubilerskie wyroby. Razem z praktyczną nadstawką z szufladkami, stołeczkiem i pięknym owalnym lustrem tworzy dobrany komplet niezbędny w każdej kobiecej sypialni.

Minimalistyczna

Wnętrza sypialni urządzonych w stylu nowoczesnym najczęściej wymagają prostych, funkcjonalnych brył, szlachetnych materiałów i zdecydowanej kolorystyki. Takie są właśnie toaletki - mała i duża z kolekcji ArtModulo wykonane w naturalnej okleinie o głębokiej barwie czereśni skontrastowanej taflą czarnego szkła blatu i dodatkiem czarnej eleganckiej tkaniny obiciowej w nadstawce. Geometryczne formy o kątach prostych zostały łagodnie przełamane półkolistą linią frontów szuflad otwieranych na dotyk i oryginalnym nachyleniem ramy lustra. Zgodnie z ideą minimalizmu meble nie posiadają ozdobników, zachwycają czystością formy.

Designerska

Jeszcze bardziej uproszczoną formę toaletki spotkamy w designerskiej kolekcji mebli - Corino. Stabilny, prostokątny kształt stolika formuje jednolitą bryłę z zaakcentowaną szufladą otwieraną mechanizmem push-open. Kolorystyka naturalnego dębu interesująco współgra z czernią szklanego blatu i akcentami wykończeń. Mebel dostępny jest także w ciemnym wybarwieniu orzecha. Dobrane prostokątne lustro w okleinowanych ramach jest idealnym dopełnieniem całości.

Oceń artykuł
4,33 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: AFIR biuro PR firmy Mebin

Polecamy Ci również

Zobacz także