Tradycyjne wzory są zawsze modne

Tradycyjne wzory są zawsze modne

W temacie glazury tradycyjne wzory będą zawsze modne. Przykładem takich klasycznych rozstrzygnięć w zakresie kolorystyki są zestawienia beżu i brązu, a także ponadczasowa kompilacja czerni i bieli.

Nowością na rynku wnętrzarskim są płytki wielkoformatowe.- Nowością na rynku wnętrzarskim są płytki wielkoformatowe, jak choćby te, które mierzą 25x70 cm, zaś format płytek 30x60, który jeszcze trzy, cztery lata temu był uważany za duży, teraz jest w zasadzie normą - przyznaje Tomasz Kośmider, projektant "Glazura Królewska". - Wbrew obiegowym opiniom, duża płytka może zgrabnie prezentować się nawet w niewielkich pomieszczeniach. Wszystko zależy od odpowiedniego doboru faktury i kolorystyki.

Jedyny problem w przypadku zastosowania płytek wielkoformatowych, jak uprzedzają fachowcy, są pozostające po docięciu nierówne krawędzie, które można jednak zniwelować starannie położoną fugą, ale również poprzez właściwe rozmieszczenie dekoracji i mozaiki oraz powierzchni lustrzanych.

- Wysiłek dopasowania dużych płytek rekompensuje elegancka, jednolita tafla ścian, z rzadka poprzecinana siatką fug - zapewnia Tomasz Kośmider. - Na podstawie obserwacji, jakie poczyniłem uczestnicząc w targach w Walencji, muszę przyznać, że w klasie płytek salonowych do łask wraca marmur; szczególnie popularna jest piaskowa odmiana tego szlachetnego materiału. Coraz więcej producentów, wprowadza kolekcje marmurowe do swojej oferty.

Śledząc najnowsze trendy, nie można pominąć tegorocznych bestsellerów, jak choćby płytek przestrzennych, o wyrazistej strukturze, które niepodzielnie królują na targach wnętrzarskich. Ciekawostką są również, dostępne na zamówienie, płytki, na które można nadrukować wybrany motyw graficzny.

Oceń artykuł
4,20 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Jan Kowalski (Kurier Lubelski)

Polecamy Ci również

Zobacz także