Trendbook Magnat 2012 - przewodnik po szlachetnych barwach

Trendbook Magnat 2012 - przewodnik po szlachetnych barwach

Szukasz inspiracji i nowych barw do swojego wnętrza? Najnowsze trendy kolorystyczne na rok 2012, zebrane i zaprezentowane zostały w poradniku pełnym pomysłów i stylizacji. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Zajrzyj i zainspiruj się magią barw!

Trendbook Magnat 2012 - przewodnik po szlachetnych barwach. XXI wiekTrendbook MAGNAT 2012 to przewodnik, który stanowi źródło inspiracji dla każdego, kto poszukuje nowych rozwiązań w stylizacji wnętrz. W poradniku przedstawione zostały cztery trendy kolorystyczne marki Magnat na rok 2012: Eco Design, Multikulturalizm, XXI wiek i Wiatr przyszłości. Każdy z nich odzwierciedla inne podejście do kolorów w aranżacji wnętrz. - Proponowane przez nas zestawy kolorów inspirowane są najnowszymi światowymi trendami i zjawiskami, które obserwujemy na co dzień - mówi Łukasz Dobrowolski, Dyrektor ds. Marketingu Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A. Z jednej strony odczuwamy potrzebę harmonii z naturą, a w architekturze i sztuce widoczne są liczne rozwiązania nawiązujące do przyrody. Z drugiej strony, istnieje w nas również dążenie do nowoczesności i do minimalistycznych kreacji inspirowanych zasadą, że "piękno tkwi w prostocie". Wreszcie, jesteśmy świadkami wzajemnego oddziaływania na siebie różnorodnych kultur, które często żyją obok siebie, ale nie ze sobą. - Te, często sprzeczne ze sobą tendencje, mają wpływ na to, jakimi przedmiotami się otaczamy i w jakich wnętrzach chcemy przebywać. Znajduje to również odzwierciedlenie w zaprezentowanych przez nas trendach kolorystycznych - dodaje Łukasz Dobrowolski.

Czytaj także: Róż kontra fiolet - wyraziste kolory w pięknych aranżacjach Magnata [GALERIA]

Przewodnik opracowany został we współpracy z ekspertami zajmującymi się architekturą wnętrz, stylizacją i designem, a także psychologią koloru. Wykonany w nowoczesnej formie, stanowi swoisty kompas, dzięki któremu możemy sprawnie poruszać się w bogatym świecie barw, struktur i stylów. Każdy z trendów zaprezentowanych w przewodniku przedstawia stylizacje i dopasowane do nich zestawy kolorów farb MAGNAT oraz systemów dekoracyjnych MAGNAT Style.

Trendbook pokazuje, że barwami można żonglować, dobierając je w zależności od naszego charakteru lub nastroju. Przyszłość projektowania to metafizyka i psychologiczne wykorzystanie kolorów, według indywidualnych potrzeb człowieka. Zależnie od upodobań możemy więc wybierać spośród wysmakowanych kompozycji zieleni z trendu "Eco Design", projektowanych z rozmachem wnętrz "Wiatru przyszłości", mieszanki różnych struktur i faktur "Multikulturalizmu", bądź nowoczesnych i funkcjonalnych kreacji trendu "XXI wiek".

Czytaj także: Trendy MAGNAT 2012. ECO Design - pełen szacunku do tradycji [ZDJĘCIA+WIDEO]

W poradniku znajdziemy liczne aranżacje, które podpowiedzą nam, jakie kolory i struktury wybrać do ścian, tak aby nadać wnętrzom indywidualny rys. Atrakcyjne zdjęcia stanowią źródło inspiracji do tego, jak odmienić dotychczasowe oblicze wnętrza i stworzyć w nim inny nastrój.

Przewodnik dostępny będzie na stronie internetowej www.magnatfarby.pl

Oceń artykuł
3,40 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Materiały prasowe

Polecamy Ci również

Zobacz także