Trendy i innowacyjne rozwiązania w projektowaniu wnętrz

Trendy i innowacyjne rozwiązania w projektowaniu wnętrz

Trendy estetyczne w projektowaniu wnętrz definiują projektanci, designerzy i trendsetterzy firm z branży dekoracyjnej na podstawie wnikliwej obserwacji życia i przemian społecznych.

aranżacja wnętrzaOkazuje się, że pozornie odległe od designu zjawiska jak globalizacja, rozwój nowych technologii, szybkie tempo zmian, rosnąca świadomość ekologiczna i światowy kryzys ekonomiczny mają duży wpływ na wzornictwo. Jakie wytyczne płyną z tego dla branży wyposażenia i wykończenia wnętrz?

W niepewnych czasach kryzysu ludzie poszukują tego, co da im poczucie bezpieczeństwa i przyniesie powiew optymizmu. Szukają ukojenia w kontakcie z naturą, chętnie otaczają się też przedmiotami, które kojarzą się z przeszłością. Jednocześnie widoczna jest potrzeba utrzymania komfortu życia i chęć korzystania z udogodnień, jakie dają nowoczesne technologie. Rośnie też zainteresowanie materiałami wysokiej jakości. Takimi, które są trwałe, łatwe w pielęgnacji i przyjazne środowisku. Te sprzeczne i pozornie niemożliwe do pogodzenia potrzeby nakreślają kierunek dla branży wykończeniowo-dekoracyjnej na najbliższe lata.

pomysł na wnętrzeRosnące oczekiwania konsumentów wymagają rozwiązań innowacyjnych technologicznie i wzornictwa, które ma wysokie walory estetyczne, a jednocześnie jest praktyczne i nieskomplikowane w użytkowaniu i utrzymaniu. Powiększa się grono firm, które trafiają w wysublimowane potrzeby klientów. Jak do nich dotrzeć?

W każdej dziedzinie najlepszą okazją do zaprezentowania swojej oferty odbiorcom i sprawdzenia jej zbieżności z potrzebami rynku są targi. Na tych bardzo ważnych dla branży wnętrzarskiej wydarzeniach prezentowane są najnowsze trendy, technologie, produkty oraz usługi z zakresu wykończenia i wyposażenia wnętrz. Specjalistyczne targi skierowane do firm z branży dekoracyjnej w całości poświęcone tematom takim jak: akcesoria do domu, tekstylia, podłogi, schody, farby, wnętrza i wzornictwo, wyposażenie domów i przestrzeni biurowych, wystrój wnętrz.

 

Oceń artykuł
3,00 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Lentewenc

Polecamy Ci również

Zobacz także