Trendy w produkcji okien i drzwi

Trendy w produkcji okien i drzwi

Trendy w branży stolarki drzwiowej i okiennej odzwierciedlają trendy w designie i projektowaniu. Te zaś są odpowiedzią na oczekiwania użytkowników. Co zatem charakteryzuje współczesne systemy okienne i drzwiowe?

Jakie trendy panują w stolarce okiennej?

Produkt końcowy procesu technologicznego wytwarzania okien i drzwi musi łączyć następujące cechy: trwałość, łatwość i bezpieczeństwo użytkowania, estetykę oraz ekologię. Producenci prześcigają się w stosowaniu innowacyjnych rozwiązań zwiększających atrakcyjność stolarki dla odbiorców. W efekcie każdy rok przynosi kolejne rekordy w energooszczędności i nowe wynalazki w zakresie sposobu ryglowania, wentylacji i zaciemniania okien.

Sytuacja w branży budowlanej stawia przed uczestnikami rynku nowe wyzwania. W czasach, gdy dąży się do jak największej pasywności budynków, producenci okien duży nacisk kładą na uzyskanie jak najlepszych współczynników przenikalności cieplnej. Inne ważne zagadnienie to właściwe sterowanie nasłonecznieniem. Oprócz uważnego sytuowania przeszkleń na elewacji budynku względem kierunków świata (w naszej strefie klimatycznej preferowana jest ekspozycja południowa), widoczne jest dążenie do powiększania powierzchni szyb i zmniejszania przekrojów ram. A to wymaga udoskonalania konstrukcji profili okiennych, które muszą zachować swoją wytrzymałość i utrzymać odpowiednie parametry termoizolacyjne. Nie mniej istotne są też kwestie związane z bezpieczeństwem - okna i drzwi muszą spełniać swoją ochronną rolę.

Do tego dochodzą akcesoria: okucia, rolety, żaluzje (całkowitą innowacją są żaluzje fotowoltaiczne - energetycznie niezależne). Muszą spełniać swoje funkcje, a jednocześnie odpowiadać rosnącym wymaganiom estetycznym klientów. Ci dbają też o wygodę - wiele z funkcji (dotąd sterowanych ręcznie) ma sterowanie mechaniczne i zdalne. Dziś lubimy mieć pod ręką pilota, którym wydajemy polecenia naszym sprzętom. W domach wyposażonych w inteligentne systemy możemy zarządzać nimi nawet z innej półkuli. Życie w XXI wieku niesie ze sobą wiele wygód. O zapewnienie ich dbają także producenci okien i drzwi.

Nowinki techniczne zaskakują, a producenci najwyraźniej - oprócz wypełniania zawodowej misji - z udziału w wyścigu technologicznym czerpią dużą przyjemność. I lubią chwalić się swoimi osiągnięciami. Najlepszą okazją ku temu są targi - już za kilka miesięcy będzie można się o tym przekonać.

W dniach 10-12 września 2013 r. na terenie EXPO XXI odbędą się pierwsze Targi Windows & Doors Warsaw 2013. Będą one poświęcone szerokiej gamie produktów branżowych: od technologii okiennych, szklanych i aluminium, po drzwi, bramy oraz systemy wentylacji. Obecność najważniejszych graczy na rynku: firm produkcyjnych, usługowych, dystrybutorów i projektantów to świetna okazja, aby wymienić się doświadczeniami i kontaktami. Działania face-to-face dają najlepsze efekty marketingowe, dlatego nie można przegapić możliwości zaprezentowania swojej oferty na tym ważnym dla branży wydarzeniu.

Więcej na temat targów: wdtech.lentewenc.com/dom/

Oceń artykuł
4,30 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Lentewenc

Polecamy Ci również

Zobacz także