Trendy w wyposażeniu wnętrz na rok 2013 - styl loftowy i...

Trendy w wyposażeniu wnętrz na rok 2013 - styl loftowy i...

"Przytulność w industrialnym lofcie" to trend lansowany przez niemiecką firmę Kare Design, w którym autentyczna domowa oaza staje się kontrapunktem dla anonimowego, cyfrowego świata. Współcześni koczownicy pragną powrotu ciepła domowego ogniska a Kare pomaga im to marzenie urzeczywistnić.

Przytulność w industrialnym lofcieProjektanci Kare podążają za światowym trendem tworzenia wydzielonych umownie stref komunikacji w otwartym wnętrzu. Proponują oni, aby domowy barek pełnił funkcję pokoju dziennego i stanowił jednocześnie serce całego mieszkania, w którym królują wygodne, tapicerowane krzesła przy surowym stole oraz stylistyczny mix mebli.

Industrialny loft powinny wypełniać meble wykonane z ponownie wykorzystanych materiałów, takich jak naturalne drewno i przerdzewiały metal, stanowiące punkt zaczepienia dla mobilnej generacji, szukającej autentyczności i poczucia bezpieczeństwa.

Czytaj także: Lofty - styl industrialny w nowej odsłonie [GALERIA]

Kolekcja 2013 "Off road" to kwintesencja obecnej tendencji wskazująca projekty z recyclingu jako niekwestionowane komponenty współczesnego stylu życia.

Kare Design nadał nowy wymiar koncepcji meblowania mieszkania: dom nie jest już tylko miejscem wyciszenia, ale stanowi społeczną platformę egzystującą w realnym, a nie w wirtualnym świecie, miejscem towarzyskich spotkań.

Jürgen Reiter, właściciel, założyciel i główny projektant Kare wyjaśnia: - Kreujemy miejsca, gdzie ludzie mogą się spotkać i pogawędzić twarzą w twarz, siedząc wygodnie w stylizowanych fotelach retro, przy rustykalnych, drewnianych stolach w stylu tych, które możemy znaleźć w przydrożnych australijskich zajazdach.

Czytaj także: Wiosenne MUST HAVE by Kare Design [GALERIA]

Trend 2013 to "Domowy bar" - z meblami o wymiarach odpowiednich również do wynajmowanych apartamentów oraz z całą gamą dowcipnych drobiazgów. Projektanci Kare stworzyli z niego centrum komunikacji dla mobilnej generacji. To połączenie autentyczności produktów z przeszłością ze współczesnymi akcesoriami. W takim wnętrzu każdy ma się czuć swobodnie i trochę jak u siebie.

Projekty z recyklingu i styl

Peter Schönhofen - właściel, założyciel i szef marketingu tak mówi o idei designu z recyklingu: - Jako producenci mebli posiadamy wiedzę, jak w odpowiedni sposób wykorzystać surowce odnawialne. To także wielka odpowiedzialność. Wiele z naszych produktów wykonanych jest z materiałów wtórnych, takich jak stare blaszane pojemniki, drewno pochodzące z wyburzonych budynków i stare kawałki żelaza - w rezultacie tworzymy mebel, który tak naprawdę wyraża naszą postawę życiową. Z recyklingu pochodzi także wiele mebli tapicerowanych. Korpus mebla tapicerowany jest kawałkami materiałów pochodzących z różnych przedmiotów. Dzięki temu mebel zyskał nowy wzór, kolor a do tego niesie ze sobą przesłanie bycia "eko". Czytaj także: Etno, Patchwork, Cottage - trendy kolekcji Kare Design 2012 [GALERIA]

W Polsce dystrybucją mebli Kare zajmuje się sklep HomeDesign

Oceń artykuł
3,20 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Home Design

Polecamy Ci również

Zobacz także