Upominki z Jedwabnego Szlaku: Samarkand Villeroy & Boch

0
Upominki z Jedwabnego Szlaku: Samarkand Villeroy & Boch

Odwiedź magiczną Samarkandę z Villeroy & Boch: jedno z najstarszych miast świata i najważniejszy punkt na Jedwabnym Szlaku.

Biała porcelana Villeroy & Boch z kolekcja Samarkand

To tu zatrzymywały się liczne karawany objuczone złotem, jedwabiem i olejkami aromatycznymi. Poznaj bogactwo, przepych i misterne zdobienia arabskich budowli. Zanurz się w ponad 2500 letniej tradycji tego niezwykłego miejsca, od którego wzięła nazwę kolekcja upominków Villeroy & Boch - Samarkand. Jej bogate zdobienia i intensywne kolory zostały zainspirowane tradycją metropolii, które przez wiele wieków łączył Jedwabny Szlak.

Bogactwo detali i kolorów Samarkand

Fascynacje średniowieczną kulturą arabską są widoczne w kształcie i orientalnej kolorystyce nowych upominków z kolekcji Samarkand. Biała porcelana Villeroy & Boch została pokryta wyrazistymi kolorami: rubinowym, akwamarynowym, mandarynkowym i kobaltowym. Zwierzęta: koń, słoń, lew i wielbłąd, nierozerwalnie kojarzone w świecie arabskim z bogactwem, są głównym motywem rysunkowym w Samarkand. Zostały narysowane z niezwykłą precyzją i dbałością o szczegóły. Do tego delikatne złocenia, które nadają kolekcji szyku i elegancji.

Samarkand: na klucze i monety

Serię upominkową Samarkand tworzą popielniczka i trzy kwadratowe naczynia o różnej wielkości - wszystkie dostępne są w czterech wersjach kolorystycznych, z rozmaitymi motywami ozdobnymi. Kwadratowe pojemniki zostały zaprojektowane jako klasyczne "vide poche", w których swoje miejsce znajdą długopisy, klucze, monety czy kosmetyki. Wszystkie wzory i kolory harmonijnie współgrają ze sobą, dlatego można je łączyć, tworząc rozmaite, za każdym razem inne aranżacje. Świetnie pasują również do zastawy obiadowej Samarkand z delikatnymi złoceniami i do zestawów klasycznej, białej porcelany.

Informacje o produktach Samarkand:

  • najlepsza porcelana kostna
  • subtelne wzory naniesione techniką litografii
  • naczynia można okazjonalnie myć w zmywarce, wytrzymałość do 500 cykli
  • niektóre upominki dostępne są w zestawach.
Oceń artykuł
3,70 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Materiały prasowe

Polecamy Ci również

Zobacz także