Uporczywa plama na ścianie. Jak się jej pozbyć?

0
Uporczywa plama na ścianie. Jak się jej pozbyć?

Próbujesz zmalować plamę po tłuszczu lub zacieku, lecz ona nie chce zniknąć? Zobacz, jak sobie z nią poradzić!

Renostyl Plus - ftalowa farba gruntujacaO plamę na ścianie nie trudno - wystarczy pryskający olej na patelni lub przypadkowe zalanie przez sąsiada i problem gotowy. Gorzej, że standardowe zamalowanie zazwyczaj się nie sprawdza, a plama przebija przez warstwę nowej emulsji.

Czytaj także: Przemaluj ściany na dobre. Malowanie krok po kroku

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem okazuje się farba gruntującą na plamy taka, jak np. Renostyl Plus marki Dekoral. Produkt skutecznie izoluje i neutralizuje przebarwienia po zaciekach wodnych, tłuszczach, nikotynie oraz sadzy, dzięki czemu nie przebijają one podczas malowania. Co istotne, Renostyl Plus radzi sobie nawet z plamami, które pojawiają się miejscu zbyt płytko położonych kabli elektrycznych. Jednocześnie doskonale wzmacnia podłoże oraz zabezpiecza powłokę malarską przed działaniem wilgoci i grzybów, co sprawia, że może być stosowany także w łazienkach lub kuchniach.

Czytaj także: Wiosną i latem naprawiaj z fantazją! Radzimy, jak sprawnie wykonać remont!

Przed malowaniem musimy dobrze przygotować ścianę. Stare, łuszczące powłoki usuwamy. Ubytki i spękania szpachlujemy. Jeśli zauważymy obecność grzybów, powierzchnię przemywamy środkiem dezynfekującym. Ścina gotowa do malowania musi być sucha i odpylona. Renostyl Plus najlepiej aplikować wałkiem typu Perlon lub Microfibre. Zalecane są 1-2 warstwy dla uzyskania właściwego efektu. Farbę nawierzchniową możemy nanosić już po około 6 godzinach.

Oceń artykuł
2,83 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Dekoral

Polecamy Ci również

Zobacz także