Wakacje to dobry moment na remont w dziecięcym pokoju....

Wakacje to dobry moment na remont w dziecięcym pokoju....

Sezon wakacyjny to tradycyjnie czas przeprowadzania w mieszkaniach drobnych remontów: malowania ścian, wymiany sprzętów i robienia przemeblowań. Pomieszczeniem, które najczęściej wymaga zmian, jest dziecięcy pokój.

Kolekcja White FlowerDzieci szybko rosną i z każdym kolejnym rokiem zmieniają się ich potrzeby i upodobania. Wakacje to dobry moment, żeby zrobić w pokoju dziecka generalne porządki i urządzić jego pokój na nowo. W atrakcyjnej, uporządkowanej przestrzeni łatwiej będzie mu się uczyć i przyjemniej wypoczywać.

Zobacz także: Koniec roku szkolnego, dzieci wyjeżdżają na wakacje, zatem czas na... remont!

Dzieci lubią gdy pokój, w którym śpią, uczą się oraz bawią, jest ich enklawą i odróżnia się od pozostałych pomieszczeń. W pokoju urządzonym "dorosłymi" meblami i pomalowanym w ulubione beże rodziców dziecko nie będzie się czuło jak u siebie. Doceni za to żywe kolory, fototapetę z obiektem swoich zainteresowań i, przede wszystkim, zaprojektowane z myślą o nim meble. Jak zatem urządzić pokój dziecka, aby był ładny, funkcjonalny i bezpieczny? Jakie meble wybrać?

"Projektanci mebli rozumieją potrzeby najmłodszych i starszych dzieci. Wychodzą im na przeciw kolekcjami o zróżnicowanym wzornictwie podkreślającym ich dziecięcy i młodzieżowy charakter." - zauważa architekt, Aleksandra Laudańska. "Bogactwo kolorystyki i elementów graficznych zdobiących meble sprawia, że dziecko może wybrać to, co jest najbliższe jego sercu." - dodaje. "Jako matka, która co roku staje przed dylematem jak dostosować pokój do nowych potrzeb moich dzieci, doceniam rozwiązania, które sprawiają, że niewielka zmiana, jak usunięcie barierki z łóżka czy dokupienie nowego, pasującego do całości, elementu, np. regału na rozrastający się zbiór książek, poprawia funkcjonalność pokoju."

Zobacz także: Królestwo malucha - aranżacje pokojów dziecięcych. Wybór mebli

Wygląd i funkcjonalność są bardzo ważne, ale ważne jest też bezpieczeństwo. Wybierając meble dla naszych małych pociech musimy pamiętać nie tylko o ich użyteczności, ale również o zapewnieniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa dla najmłodszych użytkowników. Przed zakupem mebli sprawdzajmy certyfikaty materiałów, z jakich je wykonano i dopytajmy, jakie systemy zabezpieczeń przewidzieli projektanci.

Oczekiwania dzieci, rodziców i architektów wnętrz spełniają meble marki BAGGI. Ich producent oferuje kilkanaście zróżnicowanych tematycznie, spójnych funkcjonalnie kolekcji. Często pojawiają się wśród nich nowe propozycje. W tym sezonie są to kolekcje dla dzieci: Seret Garden i Blue Lagoon, oraz kolekcje młodzieżowe: Horses, Dragons, White Tatoo oraz White Flower.

Producent zadbał nie tylko o formę i funkcję, ale i o jakość wykonania mebli: "W produkcji naszych mebli wykorzystano materiały najwyższej jakości posiadające wszelkie wymagane certyfikaty i atesty: włoskie lakiery ICA dopuszczone do stosowania w elementach przeznaczonych dla dzieci, płyty meblowe o klasie higieniczności E1, zaś najbardziej wyeksponowane krawędzie w poszczególnych meblach są odpowiednio zaokrąglone." - mówi przedstawiciel firmy. - "W trosce o bezpieczeństwo stosujemy w naszych meblach okucia oraz łożyskowe prowadnice wyposażone w systemy amortyzujące z delikatnym domykaniem skutecznie eliminujące trzaskanie. Nie ma znaczenia jak energicznie zamykane są drzwiczki czy szuflady - wszystkie zamykają się bezpiecznie i cicho. Dodatkowo szuflady wyposażone są w blokadę uniemożliwiającą całkowite wysunięcie szuflady przez dziecko, a wszystkie meble wysokie typu szafy, regały, komody wyposażone zostały w zestaw montażowy zabezpieczający mebel przed przewróceniem."

Jeśli jeszcze nie macie Państwo pewności, jakie meble wybrać do dziecięcego pokoju, odpowiadamy: estetyczne, funkcjonalne i bezpieczne - Meble BAGGI Design.

Więcej na www.baggi.com.pl

Oceń artykuł
4,17 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: BAGGI Design

Polecamy Ci również

Zobacz także