Wejście do domu - pomysłowe wycieraczki

Wejście do domu - pomysłowe wycieraczki

Wystrój wnętrza domu odzwierciedla nie tylko estetyczne upodobania, ale i filozofię życia mieszkańców, dlatego tworząc spójną stylistycznie kompozycję zwracamy uwagę, z jakich materiałów są wykonane znajdujące się tu meble oraz inne sprzęty użytkowe i dekoracyjne. Dotyczy to nie tylko przestrzeni reprezentacyjnych, ale również „zaplecza” domu – pomieszczeń, urządzeń i akcesoriów gospodarczych.

wycieraczka z nadrukiemO mieszkańcach wiele mówi już samo wejście do domu - brama, korytarz, a nawet rzecz tak zwykła jak wycieraczka położona przed drzwiami. W ofercie firmy Galicja występuje w tylu wariantach i wzorach, że z powodzeniem można ją wykorzystać, jako praktyczny i niebanalny element wystroju. Ozdabia otoczenie oraz poprawia nastrój gospodarzy i gości już od progu.

Na uwagę zasługują ażurowe wycieraczki, świetnie imitujące wyroby z metaloplastyki, przypominające też modne filcowe wycinanki. Ich misterne ornamenty pasują do wszystkich stylów wnętrz. W klasycznych - będą dobrym nawiązaniem do stylizowanych mebli i ręcznie kutych sprzętów, zaś w nowoczesnych mogą być atrakcyjnym gadżetem przełamującym minimalistyczne, proste formy. Na przykład czerwona, efektowna wycieraczka sprawdzi się, jako ekstrawagancki akcent w korytarzu pozbawionym innych ozdób.

pomysłowa wycieraczkaWycieraczki kokosowe, dzięki dużej gęstości włókien, można traktować, jako małe dywaniki i umieszczać na nich kolorowe nadruki. Zachęcają gości do wejścia uprzejmym lub dowcipnym napisem. Jeśli nie życzymy sobie w domu zwierząt, możemy wyrazić to humorystycznym obrazkiem uciekającego sprzed drzwi psa. Dobrą atmosferę spotkania stworzymy umieszczając już przed drzwiami serdeczne zaproszenie do wejścia. Tradycyjne lub nowoczesne, klasyczne lub zabawne, monochromatyczne lub wielobarwne – wybór należy do nas. Na kokosowych wycieraczkach odnajdziemy ornamenty w stonowanej kolorystyce lub kwiaty w wyrazistych barwach. Są też bardziej urozmaicone, bogatsze formy graficzne otrzymane z połączenia materiałów, jak na przykład kolorowe wzory na kokosowym podłożu kontrastujące z ażurowymi, czarnymi gumowymi elementami.

kolorowa wycieraczka

Możliwość kształtowania gumy została też świetnie wykorzystana w wytłaczanych wycieraczkach imitujących kamień. Wierne naśladownictwo szlifowanych gładko kamyków, tłuczonych brył lub klinkierowych płytek sprawiają, że wycieraczka dobrze komponuje się z naturalnym otoczeniem. Taki wzór świetnie się sprawdza, jako oryginalna ozdoba, pasująca zwłaszcza do domu otoczonego ogrodem.

wycieraczka wejściowawycieraczka przed drzwiami

pomysł na wycieraczkęJest to ten element wyposażenia, który przede wszystkim powinien być praktyczny. Wycieraczka ma dobrze pochłaniać zanieczyszczenia z obuwia, ale i sama musi być łatwa w czyszczeniu i myciu. Dobrej jakości wycieraczki posiadają te zalety. Często są również wyprodukowane z surowców wtórnych, z zachowaniem troski o środowisko. Na przykład kokosowe powstają z włókien liści drzew kokosowych, gumowe zaś z materiału będącego produktem recyklingu starych opon. Dzięki oryginalnemu wzornictwu i estetycznemu wykonaniu, mimo swojej „przyziemnej” funkcji, mogą być także dobrym pomysłem na prezent, zwłaszcza dla świeżo upieczonych nabywców własnego lokum, których zazwyczaj obdarowujemy przydatnymi w domu drobiazgami.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Galicja

Polecamy Ci również

Zobacz także