Wielkanocne dekoracje stołu – wiosenne aranżacje [ZDJĘCIA]

0
Wielkanocny stół
Dekoracje i dodatki na świątecznym stole powinny być pełne wiosennych kolorów.

Święta Wielkanocne wymagają odpowiedniej oprawy. Polecamy pomysły na piękne nakrycie wielkanocnego stołu.

Wielkanocne i wiosenne aranżacje stołu idą ze sobą w parze. Święta dają doskonałą okazję do wspólnego ucztowania, a świąteczne śniadanie i obiad wymagają odpowiedniej oprawy. Dekorując stół do wielkanocnych posiłków, warto wykorzystać wiosenne akcenty – zadbać o świeże wiosenne kwiaty oraz tradycyjną rzeżuchę. Warto również sięgnąć po elegancką zastawę stołową, ozdobioną wiosennymi i kwiatowymi motywami.
Nakrywając stół do świątecznych posiłków, zwróćmy uwagę, żeby elementy zastawy pasowały do siebie – w okresie wielkanocnym, przydadzą się nie tylko „standardowe” nakrycia, ale warto też sięgnąć po rzadziej używane elementy zastawy. Tradycyjny żurek, podany w pięknej wazie, ciasto ułożone na paterze, czy jajka umieszczone w dekoracyjnych podstawkach – zyskają dodatkowy smak.
Nakrywając stół do wielkanocnych posiłków, dodajmy też dekoracje, tradycyjnie związane ze świętami. Porcelanowe zajączki, kicające między talerzami, czy dekoracyjny wazon przypominający pisankę, dodadzą niepowtarzalnego uroku naszemu stołowi.

Czy wiesz, że rzeżucha to nie tylko dekoracja, ale również smaczna i zdrowa roślina? Podpowiadamy jak wyhodować i wykorzystać świąteczną rzeżuchę

Zobaczcie - inspirujące i piękne - pomysły na dekoracje wielkanocnego stołu

Odświętna zastawa stołowaPateryDekoracje i dodatkiTalerze świąteczneMisa do pieczeniaKolorowe naczyniaWypieki świąteczneChleb na wielkanocnym stoleDekoracyjne zajączki wielkanocneKwiaty na stolePotrawa na wielkanocny stółOzdoby wielkanocneDekoracyjne króliczkiWielkanoc w ogrodzieDekoracja wielkanocnego stołuPrzystawki wielkanocneDekoracyjna maselniczkaŚwiąteczne potrawy

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Autor: Katarzyna Dębek

Zdjęcia: Villeroy&Boch

Polecamy Ci również

Zobacz także