Wiosenne porządki - sprzątać samemu czy...?

0
Wiosenne porządki - sprzątać samemu czy...?

Generalne porządki na wiosnę to w wielu mieszkaniach prawdziwy rytuał, angażujący wszystkich domowników. Część z nas korzysta natomiast ze wsparcia z zewnątrz - i to nie tylko od święta.

Wiosennych, generalnych porządków nie musisz robić samodzielnie!Do sprzątania przyjmę

Wpuszczenie do domu obcej osoby wymaga obdarzenia jej sporą dawką zaufania. W końcu, przez kilka godzin będzie miała dostęp do naszych prywatnych rzeczy. Na tematycznych forach internetowych można znaleźć wpisy, wyrażające niezadowolenie z jakości usług, świadczonych przez pomoc domową (nieuczciwość, nierzetelność, uciążliwe nawyki). Dlatego często zatrudnia się konkretną Panią sprzątającą, poleconą przez znajomych lub internautów. Można też skorzystać z portalu, na którym rejestrują się osoby, poszukujące pracy w tej branży. Zaletą tego rozwiązania jest szybki dostęp do informacji o ich umiejętnościach i doświadczeniu, zamieszczonych na profilach. Alternatywą są wreszcie ogłoszenia na popularnych serwisach pośrednictwa pracy. W każdym przypadku warto dokonać weryfikacji danych o zatrudnionym.

Równie ważne jest precyzyjne ustalenie wszystkich szczegółów współpracy. W pierwszej kolejności należy więc ustalić zakres obowiązków. Termin "sprzątanie" jest bowiem bardzo rozległy (mycie okien, posadzek, naczyń, odkurzanie, pranie i in.). Ponadto, niektórzy mają wymagania, wykraczające poza jego ramy i oczekują np. opieki nad dziećmi, robienia zakupów czy wyprowadzania psa. Trzeba też zawsze jasno określić, czy płatności dokonywane będą za efekt, czy np. jako stawki godzinowe. Wiedza o wzajemnych oczekiwaniach stron może skutkować długofalową, korzystną współpracą.

Czysty biznes

W ostatnich latach rozwinął się w kraju rynek firm, specjalizujących się w kompleksowych pracach porządkowych. Korzystają z profesjonalnego sprzętu, sprzątają domy prywatne, biura czy obiekty publiczne. Stopniowo "na naszym podwórku" pojawia się też opcja stałej dostępności takich usług w miejscu zamieszkania.

- Oferta typu room-servis to rozwiązanie typowe dla aparthoteli, których lokatorzy i goście często oczekują, że apartamenty będą zawsze odpowiednio przygotowane - podkreśla Witold Sadowski z powstającego we Wrocławiu Aparthotelu Invite. - Dlatego daje się im możliwość zamówienia typowo hotelowych rozwiązań, od standardowego sprzątania, po dostawę posiłków z restauracji.

Zaangażowana do tego firma jest obecna na miejscu i zapewnia fachową obsługę w wybranym przez zamawiającego zakresie. Musi ona stale troszczyć się, by wymagający klienci byli zadowoleni i korzystali z jej usług. Każda forma zatrudniania pomocy z zewnątrz wymaga oczywiście poniesienia określonych kosztów. Kompleksowość dostępnych na rynku ofert pozwala jednak każdemu wybrać optymalne dla siebie rozwiązanie. W zależności od potrzeb można ustalić różny zakres prac, a także ich częstotliwość - okazjonalnie lub regularnie.

Oceń artykuł
3,86 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: pointb

Polecamy Ci również

Zobacz także