Wiosenne remonty rozpoczęte - liczy się dobry plan, a...

0
Wiosenne remonty rozpoczęte - liczy się dobry plan, a...

Wraz z nadejściem wiosny w mieszkaniach rozpoczynają się zaplanowane na ten czas remonty. Niezależnie od zakresu planowanych działań, celem jest zawsze odświeżenie wnętrza. Liczy się dobry plan, a przede wszystkim ciekawe pomysły.

Remix, drzwi sosnowe VienaGrunt to dobry plan

Bardzo istotnym elementem prac remontowych jest wcześniejsze określenie potrzeb, a następnie wykonanie harmonogramu działań. Już przy planowaniu niewielkich zmian warto zastanowić się nad tym, na jak długo nam one wystarczą. Być może lepiej jest uwzględnić wszystkie obszary wymagające zmian i wykonać remont całościowy od razu.

Działając kompleksowo oszczędzamy czas i pieniądze, związane z każdym kolejnym podejściem i ponownym rozpoczęciem przygotowań (zabezpieczenie przedmiotów, porządkowanie, czas wolny).

Stopień planowanych zmian zależy nie tylko od naszej wizji, lecz również od dostępnych środków finansowych. Jeżeli nie posiadamy wystarczających zasobów, a znudził się nam już stary wystrój, wystarczy małe przemeblowanie, przemalowanie drzwi, wymiana parapetów, zawieszenie drewnianej półki lub choćby wykonanie oryginalnego regału.

Czytaj także: Świąteczne porządki czas zacząć! Posprzątaj łazienkę przed Wielkanocą!

Zrób to sam

Istnieje wiele sposobów na modernizację wnętrza. Do dyspozycji pozostaje też wiele materiałów wykończeniowych, z których bardzo popularne jest ponadczasowe drewno, ze względu na jego łatwość w obróbce i długoletnią trwałość.

- Płyta klejona z drewna sosnowego znajduje szerokie zastosowanie w wyposażeniu wnętrz - doradza Agata Kozyr z firmy Remix, producenta drewnianych elementów sosnowych. - Niewielkim kosztem i nakładem prac, możemy stworzyć niepowtarzalne meble, biurka, nietypowe regały, skrzynki na zabawki czy też półki ścienne do pokoju dziecięcego. Klejona płyta sosnowa ze względu na swoją wytrzymałość, z powodzeniem sprawdza się także jako regał wbudowywany, łóżko, szafa, a nawet ściana działowa pomieszczeń.

Wystarczy już jeden wyrazisty motyw, żeby nadać pomieszczeniu nowy oryginalny akcent. Drewniane dodatki z powodzeniem dopasujemy do każdego, nawet bardzo wymagającego wnętrza. Nie ma żadnych ograniczeń kolorystycznych. Poczciwie drewno to także nieskończone możliwości aranżacyjne.

Czytaj także: Jakie drzwi wybrać do mieszkania, by stanowiły spójny element aranżacji?

Pomaluj ściany, wymień parapet

Nie wszyscy jednak zadowolą się wstawieniem do swojego lokum nowych, a nawet własnoręcznie zrobionych mebli. Często mieszkanie wymaga większej ingerencji remontowej. Ściany się brudzą, parapety i panele ścierają, a kolor drzwi się znudził albo wyszedł z mody.

Najłatwiejszą i najszybszą pracą jest pomalowanie ścian. Problemem nie będzie również wymiana parapetu, z tego względu, że nie jest on mocowany bezpośrednio do ościeżnicy okna. Wystarczy sprawdzić w jaki sposób jest zamontowany, delikatnie go usunąć, a w jego miejsce wstawić nowy, najlepiej o tym samym rozmiarze.

- Drewniany parapet można z powodzeniem osadzić w miejsce starego przy pomocy pianki montażowej - mówi Radosław Burak, doradca techniczny z Remix. - Należy tylko sprawdzić czy pod oknem nie występują żadne ubytki i nieszczelności. W przypadku ich stwierdzenia trzeba wypełnić te miejsca np. izolacją cieplną lub pianką.

Czytaj także: Nowy wygląd mieszkania - zacznij od drzwi, najlepiej drewnianych

Niezależnie od tego jak duży remont nas czeka, zaplanujmy uprzednio termin oraz zarezerwujmy odpowiednie środki finansowe. Jeżeli pomoc fachowca jest zbędna i uda nam się samodzielnie wykonać wszystkie prace, zaoszczędzimy fundusze, a efekt końcowy będziemy podziwiać z jeszcze większą satysfakcją.

Oceń artykuł
4,30 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: pointb

Polecamy Ci również

Zobacz także