Wiosna 2012: Benjamin Moore stworzył intrygującą i...

Wiosna 2012: Benjamin Moore stworzył intrygującą i...

W ośmiu tomach zamknięto barwne opowieści, które stanowią zupełnie nowy wymiar w świecie koloru.

Benjamin Moore - Color StoriesWydawać by się mogło, że w temacie kolorystki wnętrz powiedziane zostało już praktycznie wszystko. Tysiące odcieni farb i różne stopnie połysku sprawiają, że klienci dysponują bardzo szerokim wachlarzem możliwości dekoracyjnych. Dla Benjamin Moore, amerykańskiego producenta ekskluzywnych farb to wciąż za mało! Idea nowego projektu była niesłychanie ambitna. Czy można stworzyć kolekcję kolorów inną niż wszystkie? Tajemniczą, zaskakującą, a przy tym dynamiczną i żywą? Długie miesiące pracy specjalistów ds. koloru i technologów zaowocowały powstaniem palety kolorów Color Stories(TM) dedykowanej farbom z rodziny Aura(R).

Czytaj także: Kwiatowe fascynacje z Blue Mountain, czyli modne tapety wiosna 2012! [GALERIA]

Co decyduje o wyjątkowości Color Stories(TM)?

Color Stories(TM) to barwna kolekcja marki Benjamin Moore licząca 240 odcieni reprezentujących tzw. "pełne spektrum kolorów". Wszystkie odcienie charakteryzuje wyjątkowa głębia, bogactwo półtonów, wysublimowane niuanse kolorystyczne i czarująca świetlistość. Kolory z palety Color Stories(TM) "żyją", zmieniają się w zależności od pory dnia, a także rodzaju i natężenia światła. Gra kolorów rozpoczyna się pod wpływem naturalnych, porannych promieni słonecznych, a kończy przy sztucznym oświetleniu w godzinach wieczornych i nocnych. Kolekcja Color Stories(TM) zaprezentowana została w wyjątkowej formie - 8 tomach kolorystycznych: "Shades of gray", "Naturally neutral", "Earthen hues", "Violet twilight", "Fluid blues", "Elemental greens", "Golden fields"oraz "Fiery sunset".

Benjamin Moore - Color StoriesTajemnica ma swój początek u źródła, czyli w recepturze

W przeciwieństwie do tradycyjnych receptur, podczas opracowania kolorów z kolekcji Color Stories(TM) świadomie zrezygnowano z czarnych i szarych kolorantów. W ich miejsce w recepturze każdego odcienia zastosowano od 5 do 7 pigmentów, podczas gdy tradycyjne odcienie bazują zazwyczaj na 2-3 kolorantach. Dzięki zegarmistrzowskiej precyzji i tak dużej liczbie zastosowanych pigmentów wszystkie kolory Color Stories(TM) dostarczają złożonych zjawisk wizualnych. Końcowym efektem jest kolor o niesamowitej czystości, który charakteryzuje się nieporównywalnie intensywniejszą wibracją i głębią w porównaniu z tradycyjnymi odcieniami.

Czytaj także: Freski - sztuka godna przypomnienia. Kolekcja Affreschi włoskiej marki Candis [GALERIA]

Niezwykłe kolory z nauką w tle

Każdy odcień z palety Color Stories(TM) został stworzony przy użyciu opatentowanych kolorantów Gennex z zerową zawartością LZO (lotnych związków organicznych) oraz nowej generacji farb z linii Aura(R) marki Benjamin Moore. Rewolucyjna technologia ColorLock(R) Technology (wykorzystana tylko we wspomnianej rodzinie produktów) umożliwia precyzyjne zmieszanie wszystkich pigmentów w pełnym spektrum kolorów, w celu uzyskania ich zjawiskowej głębi i bogactwa. Jak zamówić farby z palety Color Stories(TM)?

Benjamin Moore - Color StoriesKolory z kolekcji Color Stories(TM) posiadają kody identyfikacyjne poprzedzone symbolem "CSP". Wszystkie odcienie dostępne są jedynie w farbach z rodziny Aura(R) (o symbolach 522, 524 i 532) barwionych w ekologicznym systemie Benjamin Moore(R) GENNEX(R) Platform. Na podstawie podanej nazwy i numeru koloru obsługa salonu przygotowuje farby Benjamin Moore w kolorystyce idealnie odpowiadającej oczekiwaniom Klienta. Farby w odcieniach z kolekcji Color Stories(TM) dostępne będą od kwietnia br.

Czytaj także: Nasycone kolory wkraczają na salony. Intensywne barwy zdobywają serca i gusta

Wyłącznym dystrybutorem ekskluzywnych farb marki Benjamin Moore jest firma B.M. Polska. Produkty dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl. Więcej informacji na temat Benjamin Moore znaleźć można na Facebooku pod adresem www.facebook.pl/benjaminmoorepl.Benjamin Moore - Color Stories

Oceń artykuł
3,14 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Benjamin Moore

Polecamy Ci również

Zobacz także