Właściwy dobór, optymalna inwestycja. Program do doboru...

Właściwy dobór, optymalna inwestycja. Program do doboru...

DEVI, producent elektrycznych systemów grzewczych, prezentuje DEVI HeatMAP(TM). Jest to program ułatwiający obliczenie dokładnej ilości kabli, mat i termostatów niezbędnej do ogrzania określonej powierzchni oraz właściwe rozłożenie elementów systemu ogrzewania podłogowego.

Strona DEVI HeatMAP(TM) http://devi.danfoss.com/Poland/Consumer/HEATMAP/Precyzyjny dobór ilości materiałów optymalizuje inwestycję i ogranicza jej koszty do minimum. Program dostępny jest bezpłatnie na stronie devi.danfoss.com/Poland/Consumer/HEATMAP/.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe eliminuje problem zimnej podłogi w domu. Jak wynika z badania "Z parą czy bez pary - sprawdzone przez DEVI"*, ponad jednej czwartej Polaków po wyjściu z kąpieli przeszkadza zimno w pomieszczeniu, a 13% badanych także zimna podłoga. Instalacja ogrzewania podłogowego zapewni oprócz przyjemnego ciepła pod stopami, także swobodę aranżacji pomieszczeń.

System ogrzewania elektrycznego DEVI składa się z kabli grzejnych DEVIflex(TM) lub mat DEVImat(TM), termostatów DEVIreg(TM) oraz drobnych elementów instalacyjnych. Planując jego instalację należy określić kilka istotnych parametrów pomieszczenia oraz dokonać wyboru elementu grzejnego (mata lub kabel) i termostatu. Jest to uzależnione od kilku czynników, tj. rodzaj pomieszczenia, jego kształt, wielkość, zabudowa, rodzaj podłogi.Wybieramy matę grzejną o powierzchni grzewczej 3 m?. Rozmiar maty zawsze powinien być trochę mniejszy od powierzchni podłogi, którą chcemy podgrzewać. Nie układamy maty pod stałymi elementami wyposażenia łazienki, tj. wanna, muszla klozetowa, bidet. Program doboru DEVI HeatMAP(TM) w prosty, intuicyjny sposób, krok po kroku przeprowadza użytkownika przez kolejne punkty. Po określeniu wymaganych parametrów, program oblicza długość i rozłożenie produktów DEVI, niezbędnych do ogrzewania.

Aby uruchomić DEVI HeatMAP(TM) potrzebny jest program Adobe Flash Player 10, który można automatycznie pobrać. Korzystanie z DEVI HeatMAP(TM) jest bezpłatne na stronie devi.danfoss.com/Poland/Consumer/HEATMAP/.

*Badanie omnibusowe zostało przeprowadzone na zlecenie firmy DEVI przez Instytut PBS/DGA w dniach 6-8.05.2011 na reprezentatywnej próbie 1146 osób w wieku ponad 15 lat.

Oceń artykuł
3,86 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: DEVI

Polecamy Ci również

Zobacz także