Wnętrza w stylu glamour

Styl glamour oznacza blask i szyk we wnętrzu. Aby podkreślić jego obecność dobrze jest zestawiać rzeczy połyskliwe z matowymi. Przynajmniej część mebli i bibelotów niech stanie się nawiązaniem do minionych epok: baroku, rokoko, czy klasycyzmu.

W stylu glamour można umiejscowić wiele odmiennych od siebie sprzętów. Dobrze pasuje do niego tak antyczna sofa, jak i nowoczesna kanapa. Charakter wnętrza podkreślają tu bardziej detale dekoracyjne. W mieszkaniu urządzonym w takim właśnie stylu doskonale wyglądać będzie lustro w poozłacanych ramach oraz kryształowy żyrandol, zestawiony z kinkietami i świecznikami pochodzącymi z tej samej linii producenckiej. W sklepach z artykułami wyposażenia wnętrz jest aktualnie ogrom produktów stylizowanych na minione czasy historyczne. Do kilku bibelotów wyglądających na nieco postarzałe i staromodne, pasować będą eleganckie satynowe zasłony. Pięknie odbiją i rozproszą światło we wnętrzu w stylu glamour.

Dla zachowania przeciwwagi warto dopasować do nich pluszowe lub aksamitne poduchy oraz ciepłe wełniane dywany. Chropowatą strukturę jednej ze ścian warto skontrastować z idealnie gładką i połyskliwą powierzchnią szkła. Jeśli chodzi o kolorystykę – dozwolona jest barwa szlachetnej kości słoniowej. Kolor srebrny i zloty, aż po purpurę, przełamaną niezbyt licznymi elementami czekoladowego brązu oraz czerni.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: decorativehomeinterior.com, denoxa.com

Polecamy Ci również

Zobacz także