Wnętrze pełne kontrastów

Wnętrze pełne kontrastów

Nie potrafisz się odnaleźć w tradycyjnych i spokojnych wnętrzach? Marzysz o przestrzeni pełnej kontrastów, zamieszkaniu w obszernym lofcie, czy pracy w kreatywnym biurze coworkingowym?

Kolekcja Odważne akcenty, nowa propozycja 12 barw marki Tikkurila jest odpowiedzią na niestandardowe pomysły urządzania wnętrz - zadowoli nawet najbardziej wymagających.

Zestawienie fuksji z czernią to dosyć odważne posunięcie.Zestawienie fuksji z czernią to dosyć odważne posunięcie: przyciąga wzrok i nie daje o sobie zapomnieć. Białe i szare dodatki rozświetlają przestrzeń, nadając jej lekkości. Tak intensywne barwy doskonale będą się prezentować we wnętrzach nowoczesnych i pełnych przestrzeni - w wysokich i dużych pokojach, w loftach, przestrzeniach postindustrialnych czy otwartych biurach, w których przebywają młode duchem, pełne pozytywnej energii osoby.

Szarości są doskonałym tłem do zaprezentowania wyjątkowych mebli czy unikatowych obrazów.Kilka odcieni szarości, betonowe posadzki, 3-4 wyraziste dodatki. Minimalizm wystroju i monochromatyczność barw zostały przełamane przez czarną i różową kreskę na ścianie i podłodze.

Szarości są doskonałym tłem do zaprezentowania wyjątkowych mebli czy unikatowych obrazów. Warto zainwestować w 1-2 przedmioty, będące ikonami światowego designu. Nic ich tak dobrze nie wyeksponuje, jak minimalistyczna przestrzeń, w której nie ma miejsca na przypadkowość czy nudę.

W tak skomponowanym wnętrzu na pewno odnajdą się dynamiczne i kreatywne osoby, które świadomie komponują swoje otoczenie.

W takiej aranżacji, szarości zestawione z zielenią prezentują się w zupełnie nowym świetle, a chłodna industrialność nabiera nieco radości i optymizmu. To propozycja dla tych, którzy cenią możliwość wyciszenia się po długim i ciężkim dniu pracy.

Szarości zestawione z zielenią prezentują się w zupełnie nowym świetle.By wnętrze nie było jednak zbyt jednorodne, warto uzupełnić je o kilka dodatków w kontrastowych barwach: białym, czarnym czy w kolorze drewna. Dzięki temu przestrzeń nabierze dynamizmu i wyrazistości a popołudniowe drzemki na kanapie nie będą zbyt długie.

Do malowania barwami z kolekcji Odważne akcenty eksperci Tikkurila polecają farbę Optiva Matt [5]. Jest to lateksowa farba akrylowa o matowym wykończeniu. Farba nie kapie podczas aplikacji, łatwo się rozprowadza i szybko schnie. Optiva Matt [5] marki Tikkurila wyróżnia się dobrym kryciem, co ma szczególne znaczenie przy malowaniu ścian na mocniejsze kolory z kolekcji. Optiva Matt [5] posiada także rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, dlatego też idealnie nadaje się do wnętrz przeznaczonych na odpoczynek i sen.

Każdy kolor z kolekcji Odważne akcenty posiada numer identyfikacyjny. Wystarczy podać w sklepie numer koloru, a obsługa przygotuje farbę Optiva Matt [5] w wybranej barwie.

Oceń artykuł
3,44 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Tikkurila

Polecamy Ci również

Zobacz także