Woda - kiedy szkodliwa?

Woda - kiedy szkodliwa?

W powiedzeniu mówiącym o zbawiennym dla zdrowia człowieka piciu wody niestety nie zawsze zawiera się prawda.

woda z kranuNiewłaściwa jakość wody, czyli szkodliwe substancje, które zawiera - mogą wpływać negatywnie na nasze zdrowie. Spożywana przez nas woda nie będzie także zdrowa, jeśli niektóre z tych substancji będą występować w niej w nieodpowiednim stężeniu.

Jeżeli woda będzie zawierała nadmiar żelaza lub manganu – możemy cierpieć na schorzenia układu krążenia lub borykać się z postępującą próchnicą zębów. Zwiększona zawartość glinu w wodzie jest w stanie przyśpieszać rozwój choroby Alzheimera oraz powodować zanik pigmentu w naszej skórze. Warto pamiętać, że fluor chroni zęby przed próchnicą, ale jednocześnie jego nadmiar może być rakotwórczy, bądź też może przyczyniać się do przedwczesnego starzenia się skóry. Długotrwałe działanie związków chloru doprowadza do uszkodzenia nerek oraz wątroby. Natomiast podwyższone stężenie azotanów prowadzi do niedotlenienia krwi u niemowląt, a u dorosłych stanowi zagrożenie powstania raka żołądka.

Bardzo niebezpieczne są również wszelkie zanieczyszczenia bakteriologiczne. Zwykle przyczyniają się one do nawracających infekcji i powtarzających się chorób układu pokarmowego.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Polecamy Ci również

Zobacz także