Wodę sodową możesz robić w zaciszu własnego domu

Wodę sodową możesz robić w zaciszu własnego domu

Możemy wreszcie zapomnieć o dźwiganiu do domu ciężkich zgrzewek z napojami w plastikowych butelkach.

 Dzięki urządzeniu SodaStream Jet napoje gazowane zrobimy samodzielnie w zaciszu własnego domu. Potrafi ono bowiem w kilka sekund zamienić zwykłą wodę z kranu z wodę sodową. A to oznacza sporą wygodę.

Ponadto 1 litr wody gazowanej przygotowanej za pomocą urządzenia SodaStream jest tańszy niż woda kupiona w sklepie. Kosztuje około 65 gr. Jak dokładnie działa SodaStream Jet? Napełniamy zimną wodą prosto z kranu dołączoną do urządzenia butelkę. Wkręcamy ją do Soda-Stream Jet, w którym umieszczony jest nabój z gazem i naciskamy kilkakrotnie przycisk do gazowania. Intensywność nasycenia gazem można regulować stosownie do własnych oczekiwań - od napoju lekko, po mocno nagazowany.

Jeśli chcemy mieć wodę lekko gazowaną używamy przycisku do gazowania jeden raz. Jeśli będziemy naciskać przycisk przez 2-3 sekundy, dostaniemy wodę mocno gazowaną. Co ważne, przydatność do spożycia gotowego napoju gazowanego wynosi od 2 do 3 dni. Jeden nabój pozwala na wyprodukowanie 80 litrów napoju gazowanego. Koszt wymiany zużytego naboju na pełny w wytypowanych salonach sprzedaży wynosi 39,99 zł.

Korzystając z SodaStream mamy też poczucie, że pomagamy chronić środowisko naturalne, ograniczając liczbę plastikowych odpadów. Urządzenie to nie wymaga użycia energii elektrycznej. Zestaw do domowej produkcji wody sodowej kosztuje 229 zł.

Oceń artykuł
3,88 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Marzena M.Maciejczyk (Echo Miasta)

Polecamy Ci również

Zobacz także