Wybieramy materac do spania z kolekcji Tempur

0
Materace do spania
Nowoczesny materac powinien zapewnić komfort podczas snu i jednocześnie złagodzić dolegliwości ortopedyczne.

Dobre materace do spania są dość drogie. Nie bez powodu: konstrukcja musi być precyzyjna, aby nasz kręgosłup oraz mięśnie odpoczywały podczas snu, a nie musiały walczyć z oporem materacowej materii. Nieprawidłowo skonstruowany albo źle dobrany do naszych gabarytów materac może być źródłem udręki: będziemy co rano budzić się obolali, niedospani i zirytowani. Jeśli zainwestujesz w dobry materac, wstaniesz rześki i pełen energii.

Materac z pianki

Lekkie, miękkie i elastyczne materace z pianki poliuretanowej (z gąbki) nadają się właściwie wyłącznie dla dzieci oraz osób o mikrych rozmiarach i wadze muszej. Taki najprostszy materac nie współpracuje z ciałem – szybko ulega wypaczeniu, odkształceniu i trzeba go zmienić na nowy. Lepszym rozwiązaniem jest, jeśli jednak trzymamy się tej klasy materaców, wybór modelu z pianki termoelastycznej VISCO. Ma ona tendencję do dopasowywania się do kształtu ciała pod wpływem jego ciepła i zapewnia komfort ułożenia na całej powierzchni.

Włókna kokosowe czy trawa morska?

To w zasadzie bez znaczenia. Jeśli decydujemy się na materac wypełniony którymś z tych surowców, nie dajmy się zwieść reklamie. To prawda, że oba materiały są „ekologiczne”, ale aby nie dopuścić do ich gnicia czy toczenia przez robactwo, nasącza się je rozmaitymi chemikaliami. Zatem materac kokosowy czy wypełniony trawą morską nie jest tak zdrowy jak moglibyśmy przypuszczać.

Materac lateksowy

Lateks stosowany w materacach do spania, połączenie syntetyku z mleczkiem z drzewa kauczukowego, jest odporny na odkształcenia i elastyczny. Ze względu na swoje właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, polecany jest alergikom.

Materac sprężynowy

Ten rodzaj materaca budzi sprzeczne skojarzenia. Jednym na myśl przychodzą wyłącznie skrzypiące metalowe sprężyny, które skutecznie uniemożliwiają komfortowy wypoczynek, inni są już myślami przy nowoczesnych rozwiązaniach technicznych i mają na uwadze tzw. materace kieszeniowe (kieszonkowe). O co chodzi z tym kieszeniami? Sprawa jest bardzo prosta: każda sprężyna umieszczona jest w osobnym woreczku (kieszeni) wykonanym z trwałego materiału tekstylnego. Sprężyny pracują niezależnie od siebie. Ich znaczna ilość na m2 pozwala uzyskać konstrukcję zwaną Multipocket. Takie materace do spania mają, oprócz systemu sprężyn, dwie dodatkowe warstwy: z pianki wysokoelastycznej oraz lateksu. System sprężyn umieszczony jest pomiędzy nimi, można więc spać na obu stronach materaca i na obu jest równie wygodnie. Dodatkowe umieszczenie go w antybakteryjnym pokrowcu, który można zdjąć i uprać sprawia, że nowoczesny materac sprężynowy nie ma już nic wspólnego ze swoim praprzodkiem o skrzypiących metalowych drutach.

Materac Tempur

Oczywiście Multipocket to tylko krok na drodze do stworzenia idealnego materaca. Jak to zwykle bywa, pomysł na perfekcyjne rozwiązanie przyszedł z… kosmosu. A raczej z laboratoriów NASA. Nie pierwszy to raz, kiedy nowoczesne technologie zstępują pod strzechy z najbardziej zaawansowanych laboratoriów wojskowych czy wysokospecjalistycznych. Tempur, unikalny materiał, miał za zadanie chronić astronautów podczas startu w przestrzeń kosmiczną. Ochrona ciała okazała się tak doskonała, że grzechem byłoby zachować właściwości tego niezwykłego materiału wyłącznie dla astronautów. Udoskonalony i przystosowany do łóżkowych warunków Tempur wykorzystywany jest do produkcji materaców do spania, gwarantując naprawdę nieziemski sen! To twoje ciało dyktuje materacowi, jak ma się zachować i zmusza go do dopasowania się do twojego ciężaru i kształtu sylwetki podczas snu. Kręcisz się w nocy? Wielokrotnie zmieniasz pozycję? Nie szkodzi – materac Tempur absorbuje ruch, redukuje drgania, słowem: ciężko pracuje podczas gdy ty smacznie śpisz. Kosmiczna materia dająca poczucie bezpieczeństwa astronautom teraz daje poczucie komfortu właśnie tobie. Mało tego. Ten specyficzny materiał jest bardzo wyczulony nie tylko na temperaturę twojego ciała, ale i na temperaturę panującą w sypialni. Bierze poprawkę na obydwa parametry i dopasowuje się do nich tak, żeby spało ci się jak najwygodniej. Materace Tempur wciąż są udoskonalane, istnieje więc szansa, że pewnego dnia poczujesz się we własnym łóżku naprawdę kosmicznie i nie będziesz w stanie zrezygnować z udziału w wyprawie do krainy marzeń sennych za żadne pieniądze…

Zanim wybierzemy odpowiedni dla nas materac, warto wziąć pod uwagę następujące parametry:

  • nasza waga i wzrost,
  • przeciętna długość naszego nocnego wypoczynku oraz czas spędzany w łóżku w ciągu dnia,
  • budowa ciała,
  • pozycja, w której najczęściej śpimy,
  • nasza ruchliwość podczas snu,
  • schorzenia kręgosłupa.

Nowoczesny materac nie tylko zapewni nam komfort podczas snu, ale także może złagodzić dolegliwości ortopedyczne. Alergicy oraz osoby cierpiące na choroby układu oddechowego także powinni dobierać materace do spania kierując się wiedzą na temat prozdrowotnych właściwości materiałów, z których są one wykonywane. Zdrowy sen to nie tylko hasło reklamowe – to jeden z warunków naszego codziennego funkcjonowania. Najlepsze materace do spania znajdziesz tutaj.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Źródło: Tempur

Polecamy Ci również

Zobacz także