Wybieramy nowoczesną i funkcjonalną lodówkę – na co zwrócić uwagę?

0
Wybieramy nowoczesną i funkcjonalną lodówkę

Wysokiej klasy chłodziarko-zamrażarki, nazywane potocznie lodówkami, to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdej kuchni. Nowoczesne urządzenia AGD łączą w sobie nie tylko podstawowe funkcje chłodzenia oraz zamrażania żywności, ale także posiadają szereg udogodnień, które znacząco uławiają życie i pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. Na co zwrócić uwagę przy wyborze chłodziarko-zamrażarki? Jaka lodówka jest najlepsza dla rodzin, a jaka dla pracujących singli?

Wybór sprzętu AGD – energooszczędność i innowacyjność

Wybór odpowiedniej lodówki nie polega jedynie na określeniu wielkości urządzenia ani też pojemności zamrażarki. Jeszcze kilkanaście lat temu obowiązywała niepisana reguła, że małe lodówki przeznaczone są dla singli, a te duże dla wielodzietnych rodzin. Na szczęście ta filozofia już od dawna nie ma znaczenia, bowiem w przypadku zakupu lodówki nie liczy się wielkość, a jej funkcjonalność oraz wygląd, który odgrywa coraz większą rolę. Dobrej klasy urządzenia posiadają gładkie ścianki, dzięki którym bardzo łatwo utrzymać jest odpowiednią czystość, a także odpowiednie oświetlenie LED, które równomiernie oświetla wnętrze komory chłodzącej. Nie bez znaczenia jest również wybór odpowiedniej klasy energetycznej (opcja A+++ jest najbardziej pożądana), możliwości szybkiego zamrażania, posiadania zewnętrznego panelu sterującego, systemu bezszronowego noFrost, opcji oszczędzania prądu dzięki trybowi wakacyjnemu oraz bogaty wybór akcesoriów (m.in. podwieszanej półki na butelki czy specjalnych pojemniczków) – te wszystkie udogodnienia oferują chłodziarko-zamrażarki marki Bosch serii 8, a także marki Siemens serii 700.

Chłodziarko-zamrażarki wolnostojące marki Bosch

Nowoczesne chłodziarko-zamrażarki marki Bosch posiadają specjalną strefę VitaFresh, która umożliwia przechowywanie owoców, warzyw, a także świeżego mięsa i ryb w optymalnej temperaturze oraz wilgotności. Pozwala to na dłuższe zachowanie świeżości owoców i warzyw oraz ich wartości odżywczych. Przedłuża to termin wykorzystania produktów, co wpisuje się w nurt filozofii no waste i zero waste. Co więcej, firma BSH promuje kolejny trend pod nazwą #zeroishero: jego celem jest całkowita eliminacja marnowania żywności dzięki zmianom nawyków konsumenckich oraz zastosowaniu nowoczesnych technologii przedłużających świeżość produktów. - Różne produkty wymagają różnych warunków przechowywania: ryby, mięso i produkty mleczne najlepiej przechowywać w suchym środowisku, o niskim poziomie wilgotności. Owoce i warzywa wymagają z kolei dużej wilgotności, aby nie wysychały. Innowacyjne systemy utrzymywania świeżości w chłodziarko-zamrażarkach marki Bosch to najlepsza technologia chłodzenia każdego rodzaju żywności. Dzięki temu masz pewność, że Twoje warzywa zachowają świeżość na dłużej - czytamy na stronie https://www.bosch-home.pl/produkty/chlodzenie-i-zamrazanie/chlodziarko-zamrazarki. Chłodziarki marki Bosch posiadają specjalne wentylatory, dzięki którym w całej komorze panuje jednakowa temperatura (za wyjątkiem wspomnianych stref VitaFresh, które umożliwiają ustawienie temperatury 0 stopni dla pojedynczych szuflad) – pozwala to na dowolne porządkowanie produktów spożywczych, bez potrzeby ich strefowego układania. Pochylić się warto jedynie nad kwestią zamrażarki – szuflada mrożąca może być umieszczona w górnej, jak i dolnej strefie urządzenia. Jaką wybrać? Chłodziarko-zamrażarki z górną szufladą mrożącą marki Bosch są praktyczne ze względu na ergonomiczność: nie trzeba schylać się po zamrożoną żywność. To idealne rozwiązanie dla osób, które często korzystają z zamrażalnika, by sięgnąć po wcześniej przygotowane posiłki lub też po ulubione opakowanie lodów. Chłodziarka z dolną szufladą to opcja dedykowana osobom, które kupują dużo warzyw i owoców, które można zamrozić zamiast wyrzucać je do kosza, ale jednocześnie nie mają potrzeby tak częstego korzystania z zamrażarki. Co wyróżnia markę Bosch na tle konkurencji? Jako jedyni oferują wolnostojące lodówko-zamrażarkiserii 6 o niestandardowej szerokości 70 cm oraz możliwości postawienia chłodziarki przy ścianie bocznej lub w ciągu mebli. Dodatkowo uwagę zwraca wysoka jakość obsługi klienta.

Profesjonalna pomoc marki Bosch

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego dba o swoich klientów na każdym etapie użytkowania produktów, nie tylko podczas kupowania nowej lodówki czy pralki, ale także i w późniejszym czasie. Specjalnie dla nich stworzono dedykowany serwis fachowej pomocy, w którym można znaleźć fachowe doradztwo posprzedażowe, a także dowiedzieć się, jak użytkować oraz pielęgnować urządzenia marki Bosch. Wystarczy posiadać darmowe konto oraz zarejestrować konkretny model chłodziarko-zamrażarki. Wszystko to dostępne jest na stronie: https://www.bosch-home.pl/serwis/kontakt-i-informacje

Chłodziarko-zamrażarki do zabudowy marki Siemens

Chłodziarko zamrażarki do zabudowy marki Siemens są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie wysokiej klasy urządzeń dużego AGD łączących nie tylko funkcjonalność i energooszczędność, ale także wyróżniających się wizualnie. Chłodziarko-zamrażarka do zabudowy staje się w tym przypadku bohaterem kuchni: prosta linia architektoniczna pozwala na to, by lodówka stała się częścią zabudowy kuchennej i jednocześnie harmonijnie pasowała do całego wnętrza: - Integrowana chłodziarko-zamrażarka, tworzy filar na końcu kusząco długiej przestrzeni roboczej. Kolumna ta nie tylko stanowi silny akcent architektoniczny, ale także pomaga obramować uderzająco pustą ścianę. W efekcie uzyskano ponadczasowe wzornictwo - jak czytamy na stronie https://www.siemens-home.bsh-group.com/pl/urzadzenia/chlodzenie-i-zamrazanie/do-zabudowy. Chłodziarko-zamrażarki do zabudowy marki Siemens znakomicie wkomponowują się w nowoczesne, wysublimowane wnętrza mieszkań. Modele do zabudowy nie tylko pozwalają na dopasowanie się do wnętrza całego pomieszczenia (lodówka nie odstaje od linii pozostałych mebli), ale również podwyższają estetykę kuchni (profesjonalna zabudowa w jednej gamie kolorystycznej). Eleganckie lodówki można kupić w opcji amerykańskiej (łączą chłodziarkę oraz zamrażarkę w jednym) oraz europejskiej. Lodówki typu side-by-side marki Siemenssą stworzone nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale także dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia i dbają o zdrowe i pełnowartościowe posiłki. Jedną z metod przechowywania żywności jest mrożenie, a u osób spędzających długi czas poza domem, które nie mają czasu na codziennie gotowanie, idealnie sprawdzi się lodówka z dużym zamrażalnikiem, w którym można przechowywać nie tylko posiłki, ale również zamrożone owoce i warzywa w postaci szejków czy koktajli. Dzięki technologii hyperFresh premium 0°C można aż dwukrotnie zwiększyć świeżość przechowywanych w niej owoców i warzyw, zaś w opcji hyperFresh premium aż trzykrotnie w porównaniu do konwencjonalnych lodówek. Półki varioShelf pozwalają na dogodne rozmieszczenie ich w komorze chłodzącej, a technologia freshSense reaguje na wszelkie zmiany we wnętrzu lodówki. Nie bez znaczenia jest również opcja softClosing umożliwiająca łagodne domykanie drzwi oraz ledowe, zintegrowane oświetlenie LED, które nie oślepia użytkownika sprzętu. To wszystko znajduje się w chłodziarko-zamrażarkach marki Siemens serii 500 oraz 700.

Home Connect Siemens – aplikacja do zarządzania smart domem

Dedykowana użytkownikom sprzętu marki Siemens aplikacja Home Connect pozwala na bezprzewodowe zarządzanie wszystkimi sprzętami dużego AGD w wygodny sposób, nawet, jeśli jesteś daleko poza domem. Wystarczy, aby posiadać zainstalowaną w smartfonie aplikację, mieć podłączone do niej sprzęty marki Siemens , np. zmywarki, ekspres do kawy, lodówkę czy piekarnik. Odpowiednie urządzenia pozwolą nie tylko na sygnalizację, iż drzwi zamrażarki nie zostały domknięte, ale również zobaczenie wnętrza lodówki i sprawdzenie, czy nie brakuje nam konkretnych produktów. To wszystko zawdzięcza się zastosowaniu nowoczesnych czujników I-Sensonic 2.0. Reasumując, wybór odpowiedniej chłodziarko-zamrażarki to już nie tylko kwestia wyboru energooszczędnego urządzenia, ale przede wszystkim sprzętu, którego technologiczne nowinki pozwolą na zaoszczędzenie czasu i energii. Opcja włączenia spersonalizowanych ustawień przy pomocy dotykowego panelu, program wakacyjnego trybu pracy lodówki czy możliwość podejrzenia jej zawartości to tylko nieliczne uzgodnienia, które oferuje BSH Urządzenia Gospodarstwa Domowego, producent sprzętu marki Bosch oraz Siemens.

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Polecamy Ci również

Zobacz także