Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej do Twojej łazienki

Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej do Twojej łazienki

- O wyborze decyduje kilka czynników - mówi Piotr Agata, ekspert z firmy Sanitec KOŁO. - Jednym z najważniejszych jest wielkość naszej łazienki. W mniejszych wnętrzach najlepiej sprawdzą się kabiny narożne, półokrągłe, które zajmują niewiele miejsca, zachowując przestronność i dając możliwość ciekawej aranżacji.

Kabina prysznicowa Koło SanitecMożemy wybierać spośród kabin z drzwiami skrzydłowymi lub z pozwalającymi dodatkowo zaoszczędzić miejsce drzwiami rozsuwanymi, wyposażonymi w wygodne uchwyty.

- W bardziej przestronnych łazienkach można zdecydować się na instalację kabiny kwadratowej lub dowolnie zaaranżować przestrzeń kąpielową według własnych preferencji, wykorzystując dużywybór drzwi i ścian prysznicowych - radzi Piotr Agata. - Umożliwiają one budowę eleganckiej kabiny przy wykorzystaniu wnęki w łazience lub stworzenie skrojonej na miarę, narożnej przestrzeni kąpielowej.

Przy wyborze najlepszego rozwiązania pod uwagę należy brać także komfort użytkowania. Zadbajmy, by rozmiar kabiny i szerokość wejścia dawały pełną swobodę ruchu podczas kąpieli, a jeśli zależy nam naprywatności, warto rozważyć wybór produktów, w których zastosowano szkło satynowe lub prismatic.

Niezależnie od kształtui rozmiaru kabiny, istotny jest oczywiście jej wygląd. Powinien pasować do wystroju i stylistyki łazienki oraz odpowiadać naszym indywidualnym preferencjom. Możemy zdecydować się na wybór kabiny z eleganckim profilem lub bez, które dobrze sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach o otwartej przestrzeni.

- Warto także zwrócić uwagę na detale i szczegóły wykończenia, jak zawiasy, rączki i zawieszki, które tworzą charakter kabiny i decydują o jej funkcjonalności - podpowiada Agata. - Powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które pozwolą na wygodne użytkowanie i zapewnią trwałość produktu.

Idealna kabina prysznicowa powinna być nie tylko ładna i dopasowana do wystroju łazienki, ale również funkcjonalna i zapewniająca łatwe utrzymanie w czystości. Mycie kabiny ułatwi zastosowanie wypinanych drzwi lub płaskich zawiasów.

Oceń artykuł
3,50 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Andrzej Janas (Echo Miasta)

Polecamy Ci również

Zobacz także