Wybór podłogi do pokoju dziecięcego

Wybór podłogi do pokoju dziecięcego

Rodzice małego dziecka przywiązują wagę do sposobu, w jaki urządzony jest jego pokój. Starają się przy tym, aby był on nie tylko przytulny, ale również bezpieczny. Maluch będzie w nim spędzał przecież wyjątkowo dużo czasu, warto więc zadbać o to, aby przebywał w komfortowych warunkach.

Wybór podłogi do pokoju dziecięcego - zdjęcie 1

Problematyczny może okazać się już sam wybór podłogi, nie każde rozwiązanie nadaje się bowiem do pokoju dla malucha. Podłoga drewniana jest niezwykle estetyczna, kreatywne dziecko jest jednak w stanie zniszczyć ją w wyjątkowo krótkim czasie. Niebezpieczne wydaje się również stosowane przez wielu rodziców połączenie podłogi i dywanu. Pokój zyskuje dzięki niemu sympatyczny wygląd, dywan nigdy nie jest jednak idealnie czysty, a gromadzące się w nim roztocza mogą okazać się zagrożeniem dla zdrowia małego alergika. Najwyżej cenionym rozwiązaniem wydaje się zatem na przykład podłoga korkowa wicanders, ciepła, miła, trwała i ekologiczna. Jej producenci coraz częściej przygotowują zresztą podłogi korkowe stworzone specjalnie po to, aby znalazły się w pokoju malucha, rozwiązanie tego typu charakteryzuje przy tym nie tylko większa niż zazwyczaj trwałość, ale i bogata kolorystyka.

Wybór podłogi do pokoju dziecięcego - zdjęcie 2

Na szczególną uwagę rodziców zasługują również meble, które pojawią się w pokoju dziecięcym. Przy ich wyborze warto kierować się przede wszystkim względami praktycznymi, jak bowiem łatwo się domyślić, dziecko wynajdzie dla nich wiele niekonwencjonalnych zastosowań. Meble takie powinny być zatem bezpieczne i stabilne tak, aby w czasie zabawy dziecko nie mogło zrobić sobie krzywdy. Jednym z ich elementów może być przy tym kącik do pracy budzący zainteresowanie malucha nauką.

Wybór podłogi do pokoju dziecięcego - zdjęcie 3

Meblując pokój malucha, który dopiero poznaje świat warto pomyśleć również o zabezpieczeniach, które nie muszą być już obecne w pokoju starszego dziecka. W sklepach dostępne są zarówno elementy ochronne odcinające dziecku dostęp do kontaktów, jak i specjalne zabezpieczenia łóżeczka zapobiegające ewentualnym wypadkom mającym miejsce wówczas, gdy maluch zaczyna stawiać pierwsze kroki. Pamiętajmy, że ciekawość małego dziecka jest o wiele większa i trzeba zapewnić mu bezpieczeństwo w pokoju tak aby nie zrobił sobie krzywdy. Całe szczęście w sklepach coraz częściej pojawiają się gadżety które pomogą nam w zabezpieczeniu pokoju. Musimy jednak pamiętać aby nie dać się zwariować a wszystko powinno być w granicach zdrowego rozsądku.

Oceń artykuł
3,50 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Wicanders

Polecamy Ci również

Zobacz także