Wybór właściwego koloru ścian

Wybór właściwego koloru ścian

Stworzenie świetnie współgrającej kompozycji odcieni jest jednak jednym z najtrudniejszych dekoratorskich wyzwań. By mu sprostać, warto skorzystać z testerów koloru, oferowanych w kolekcji farb Tikkurila Optiva Matt [5].

Aranżacja z farbą Tikkurila Optiva Mat

Nawet gdy podejmiemy już decyzję, na jakiej podstawie kolorystycznej chcemy "budować" naszą aranżację, wybór najwłaściwszego - spośród tysięcy dostępnych - odcienia farby, pozostaje skomplikowanym zadaniem. Wybór farby wyłącznie na podstawie wzorników kolorystycznych może okazać się trudny. Rodzaj oświetlenia w sklepie oraz wielkość próbki, na której prezentowany jest kolor, mają niebagatelny wpływ na sposób postrzegania przez nas barwy. Należy mieć świadomość, iż odcienie zyskują "na sile" na dużej powierzchni, z kolei typ światła, w którym są oglądane może znacząco wpłynąć na ich odbiór (zjawisko metameryzmu).

Dlatego, aby uniknąć rozczarowania uzyskanym efektem kolorystycznym, o ile to możliwe, nie powinniśmy decydować się na konkretny odcień wyłącznie w oparciu o wzorniki. Pamiętajmy, iż barwa nabierze określonego charakteru dopiero po nałożeniu farby na ściany. Przeprowadzenie próby, która upewni nas w wyborze konkretnego odcienia, ułatwiają oferowane w kolekcji farb Tikkurila Optiva Matt [5] testery koloru (opakowania o pojemności 0,45 l). Aplikując wybrany odcień na fragment ściany, będziemy mogli przekonać się, jaki będzie jego rzeczywisty odbiór w naszym mieszkaniu, bez konieczności ponoszenia większych kosztów, jeśli okaże się iż efekt nie do końca nas satysfakcjonuje.

Aranżacja z farbą Tikkurila Optiva MatKolekcja farb Tikkurila Optiva Matt [5] obejmuje blisko 10 000 odcieni, co stwarza prawie nieograniczone możliwości wyboru. W tak szerokiej palecie barw każdy znajdzie kolor odpowiedni do swojego wnętrza - ważne, by odcień ten był rzeczywiście perfekcyjnie dobranym elementem aranżacji.

  • Nazwa produktu - Optiva Matt [5]
  • Stopień połysku - mat
  • Kolor - biały+ barwy z kart Tikkurila, NCS, RAL
  • Wydajność - do 16 m2 z 1 litra przy jednokrotnym malowaniu
  • Czas schnięcia - ok. 2 h
  • Opakowanie - 0,45; 0,9 l; 2,7 l; 9 l; 18 l
  • Cena - 21,80 zł / 0,45 l (baza A), 17,44 zł /0,45 l (baza C)
Oceń artykuł
4,43 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Tikkurila

Polecamy Ci również

Zobacz także