Wystrój wnętrz - mała zmiana, duży efekt

Wystrój wnętrz - mała zmiana, duży efekt

Wiele osób myśli o zmianie wnętrza, bo mały przewrót w codziennym otoczeniu może mieć zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. Remont z prawdziwego zdarzenia może zniechęcać. Czasem trwania, bałaganem jaki zostawia po sobie i oczywiście kosztami, które są z nim związane.

Jednak są sposoby, by szybko i tanio nadać pokojowi czy innemu pomieszczeniu powiewu świeżości. Jak to zrobić? Wystarczy wybrać biały kolor, który jest  uniwersalną barwą wykorzystywaną podczas aranżacji wnętrz.

dekoracyjne ramki

Nie przesadź z ilością

Nie musisz od razu malować wszystkich ścian na biało, by zmienić charakter swojego pokoju. Wystarczą subtelne dodatki, które sprawią znacznie więcej niż nowy kolor w całym wnętrzu. Pomyśl jaki kierunek wybrać decydując się na zmiany. Czy wolisz odświeżyć dodatki, a być może przeprowadzić małą domowa renowację starzejących się już mebli lub chcesz zainwestować w gadżety, których jeszcze nie ma w twoim domu. Jeśli decydujesz się na ostatnią opcję zajrzyj do home&you znajdziesz tam mnóstwo przeuroczych przedmiotów, które zapragniesz mieć u siebie. Nie przejmuj się cenami, bo z rabatami od tanio.co zapłacisz za nie niewiele.

subtelne dodatkiSubtelne, acz widoczne dodatki

Jeśli jednak planujesz zrobić coś we własnym zakresie, wystarczy, że zaopatrzysz się w puszkę białej farby i do dzieła. Zobacz, z czego są zrobione twoje meble i czy dasz radę pomalować je bez wcześniejszego piłowani starej farby. Nie przejmuj się prześwitami i zaciekami, jeśli oryginalny kolor szafy czy krzesła jest ciemny, to biała farba od razu nie pokryje go w całości. Nałóż kilka warstw, jeśli chcesz osiągnąć idealny efekt, jednak najlepiej wyglądają rustykalne wnętrza, w których na meblach celowo pozostawiono ślady farby po grubym pędzlu. Ład i idealne przedmioty już dawno są passé. Nie chcesz aż tak znacznych zmian? Poza tym lubisz swoje meble i nie planujesz zmieniać ich koloru? Nie spiesz się ze zwracaniem puszki kupionej farby, przyda ci się jeszcze. Dzięki niej zrobisz niesamowite dodatki, których nie znajdziesz w żadnym sklepie. Jeśli posiadasz butelki w oryginalnych kształtach pomaluj je białą farbą, a później zmywaczem bądź ostrym narzędziem zeskrob farbę pozostawiając na szkle wybrane przez ciebie wzory. Łatwe do zrobienia są także ramki do zdjęć. Kup te najtańsze, drewniane, bez warstwy lakieru czy farby, a następnie przemaluj. Idealnie połączą się z kolorowymi ścianami lub harmonijnie wkomponują w jasne barwy. Nudne wnętrze? Nigdy więcej.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: tanio.co

Polecamy Ci również

Zobacz także