Wzory na ścianie - szablony do malowania

0
Wzory na ścianie - szablony do malowania
Do zrobienia dekoracyjnych wzorów możemy użyć specjalnych szablonów malarskich.

Wzory na ścianie sprawią, że twoja ściana może być prawdziwym dziełem sztuki. Nie potrzebujesz do tego obrazów ani cennych płaskorzeźb, wystarczy odrobina talentu i wyobraźni. Za pomocą farby i pędzla możesz wyczarować niepowtarzalną ozdobę.

A jeśli nie ufasz swoim zdolnościom do malowania wykorzystaj szablon malarski i namaluj wzory na ścianie.

Inspiracją do stworzenia wzoru na ścianie może być właściwie wszystko. Ulubione zwierzę, przedmiot, architektura, roślina, czy symbol. Wzór może być duży, zajmujący całą ścianę np. w formie rozłożystego drzewa lub latarni lub mniejszy w formie delikatnych listków. Ważne by był dopasowany do gabarytów wnętrza i pozostałych elementów dekoracyjnych.

Wzory na ścianie z perłowym połyskiem

Delikatny efekt uzyskamy stosując farby o tym samym stopniu połysku i zbliżonym kolorze. Jeśli jednak zależy nam na podkreśleniu wzoru połączmy matową lub półmatową ścianę z perłowym wzorem. Dekoracja będzie mienić się i błyszczeć pod wpływem światła, dzięki czemu nasze ściany zyskają prawdziwą ozdobę. Różnica stopni połysku tła oraz wzoru nada efektu "trójwymiaru".

Zobacz: Malowanie tapety – sposób na odświeżenie ściany

Wzory na ścianie w pokoju dziecięcym

Ściany we wzory to doskonały pomysł na aranżację pokoi dziecięcych. Które dziecko nie chciałoby mieć na ścianie łąki pełnej kwiatów i zwierzaków, pięciolinii z nutami, czy postaci z bajek. Jeśli zapewnimy dziecku kolorowy świat kojarzący się z zabawą i ulubionymi czynnościami, unikniemy nudy i pesymizmu naszych maluchów. Ściany mogą pełnić też rolę edukacyjną. Na ścianie w pokoju pięciolatka namalujmy kolorowe literki i razem ćwiczmy alfabet.

To Cię zainteresuje: Sztukateria na ścianach - stylowa dekoracja

Nieważne jednak, czy malujemy ścianę w pokoju dorosłych i dzieci, każdy z nas chciałaby żyć w interesującym świecie.

 

 

Oceń artykuł
4,14 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Juicy Marketing

Polecamy Ci również

Zobacz także