Z materacem przez świat!

Z materacem przez świat!

Odliczamy dni do upragnionego wyjazdu, pakujemy wielkie walizki i w drogę. Bez względu na to czy wybierzemy opcję all inclusive w luksusowym kurorcie czy rodzinny tour po Europie wynajętym kamperem, obawa jest jedna - czy wyśpimy się tak, jak w domu...?

materacWycieczka z ekwipunkiem

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się rodzinne wyjazdy kempingowe. Duże auto równa się spory bagażnik, a to oznacza dużo miejsca do zagospodarowania. Możemy więc zapomnieć o małym bagażu podręcznym i spakować pół domostwa. Szczególnie pojemne są kampery i przyczepy kempingowe, które na wyposażeniu mają nie tylko lodówki czy akcesoria sanitarne, ale także najprawdziwsze łóżka (pojedyncze lub dwuosobowe). A skoro mamy ramę, to możemy dopasować odpowiedni materac. Jeśli przed wyjazdem porwie nas wir przygotowań, a kwestię spania zostawimy na koniec, zawsze pozostaje opcja wzięcia materaca z domu i ułożenia go w nowej sypialni na kółkach. Jeśli zaś mamy chwilę czasu na zakup nowego, warto zrobić to z rozwagą i w przemyślany sposób.

Komu w drogę, temu dobry materac

wygodny materacKażdy aktywny kierowca zdaje sobie sprawę, że najlepiej prowadzić auto będąc wyspanym i wypoczętym. Przemierzając dziennie dziesiątki, a niekiedy setki kilometrów wydaje się to niemal niewykonalne. A jednak... Podstawą są pożywne posiłki i dobry sen, który zapewni nam duże, wygodne łóżko i komfortowy materac. Nowoczesne kampery i przyczepy kempingowe są w stanie pomieścić łóżka dwuosobowe, dostawki, a nawet specjalne hamaki. W pierwszej kolejności skupmy się na materacu do łóżka dwuosobowego. Szczególnie polecane są tutaj modele wypełnione specjalną pianką z otwartymi komorami, dzięki którym dochodzi do intensywnej cyrkulacji powietrza. Spośród najbardziej popularnych modeli tego typu możemy polecić serię Adam i Ewa Elastik, wyprodukowaną przez Koło (M&K Foam), dostępną w dowolnych wymiarach. Szczególną zaletą tego egzemplarza jest 18 cm rdzeń, który gwarantuje maksymalne odciążenie ciała podczas snu. Ponadto powierzchnia materaca składa się z systemu 7 poziomów z ergonomicznymi strefami leżenia, co powoduje optymalną podporę ciała i ekspresową regenerację kręgosłupa. A wiadomo, po kilku godzinach za kółkiem opcja ta wydaje się bardziej pożądana i zbawienna niż sam masaż.

materac do spaniaSen na twardo czy na miękko? Każdy z nas ma swoje senne nawyki. Jedni śpią zawsze po swojej stronie, inni od ściany, na boku, z małą poduszką, na plecach lub w pozycji embrionalnej. Co więcej, jedni wolą spać na twardym, inni zaś na miękkim podłożu. Jak pogodzić różne upodobania, gdy auto jest w stanie pomieścić tylko jeden wkład? Temu problemowi naprzeciw wychodzą materace typu Adam i Ewa Kieszonkowe oraz Adam i Ewa Multi (marka Koło). Prezentują one dwa stopnie twardości pianki w jednym materacu. Uzyskanie takiego efektu jest możliwe dzięki rozmieszczeniu sprężyn w oddzielnych kieszonkach, dzięki czemu zyskujemy niezależność pracy pojedynczych sprężyn i indywidualną regulację ich napięcia (wpływa to na stopień twardości legowiska).

Jak widać objazdowa wycieczka po Europie czy innych kontynentach może kojarzyć się zarówno z dobrą zabawą i aktywną formą spędzania wakacji, jak również pełnym komfortem wypoczynku. Dzięki odpowiednim przygotowaniom możemy zapewnić sobie może nie "all inclusive", ale na pewno "exclusive". Prezentowane w tekście rodzaje materaców znajdziecie Państwo na stronie sklepu internetowego Kelman.pl (www.kelman.pl).

Oceń artykuł
3,30 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: kelman.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także