Zabezpieczanie ganku, drzwi i stolarki okiennej - drewniane...

Zabezpieczanie ganku, drzwi i stolarki okiennej - drewniane...

Drewniane elementy budynku nadają mu nie tylko naturalnego charakteru. Wykonane z wysokogatunkowego surowca i właściwie zabezpieczone gwarantują także odpowiedni mikroklimat wewnątrz. Utrzymanie ich w dobrym stanie przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego celów środków jest podstawą ciepłego i suchego domu.

Bondex Satin Finish chroni drewno przed działaniem wody i promieni UVWykorzystanie drewna w projektowaniu oraz realizacji budynków mieszkalnych jest wciąż atrakcyjnym sposobem na wprowadzenie naturalnych i przyjaznych elementów w najbliższym otoczeniu. Budują one harmonijną i ciepłą atmosferę. O ile całe konstrukcje drewniane są częściej stosowane w domkach wypoczynkowych, to w całorocznych domach wolnostojących naturalny materiał używany jest zazwyczaj do wykonania np. ganków bądź stolarki okienno-drzwiowej. Czytaj także: Ochrona i renowacja elewacji z zastosowaniem nanotechnologii

Drewno cechuje się nie tylko ciekawą estetyką, ale potrafi także doskonale reagować na zmieniające się warunki atmosferyczne. Wymaga ono jednak dodatkowej ochrony w postaci warstw lakierniczych. Zastosowanie wysokiej jakości środków - np. impregnatu oraz lakieru bądź lakierobejcy - to gwarancja długotrwałego bezpieczeństwa.

Bondex Satin Finish gwarantuje ciekawy efekt estetyczny ram okiennychCiepło dzięki drewnu Drewno jest nie tylko atrakcyjne pod względem wizualnym. Jeżeli dobrze je zabezpieczymy, potrafi być także efektywnym izolatorem. Strata ciepła w domu to największy problem, z którym musi uporać się każdy właściciel. Okna i drzwi odpowiadają za ok. 12-25 proc. ubytków temperatury w zależności od materiału, z którego są wykonane. Dlatego, jeżeli do ich produkcji został zastosowany naturalny surowiec, to tym bardziej należy zadbać o ich stan oraz właściwości termoizolacyjne.

Czytaj także: Pełna ochrona elewacji drewnianych z impregnatem marki Drewnochron Odpowiednim rozwiązaniem będzie użycie lakierobejcy (np. Bondex Satin Finish). Tworzy ona gładką powierzchnię o satynowym połysku, co sprawia, że doskonale nadaje się na okna i drzwi. Produkt gwarantuje nie tylko ciekawy efekt estetyczny, ale także umożliwia szczelne domykanie drzwi czy skrzydeł okiennych oraz łatwe utrzymanie ich w czystości. Warstwa będąca wynikiem aplikacji produktu jest odporna na działanie wody i promieni UV. Zapobiega to nadmiernej zmianie struktury drewna pod wpływem wilgoci oraz różnicy temperatur. Powłoka, którą tworzy środek jest również wyjątkowo odporna na uszkodzenia mechaniczne. Zastosowanie lakierobejcy umożliwia zachowanie zwartej i szczelnej konstrukcji stolarki okienno-drzwiowej, która przyczynia się do minimalizowania strat ciepła.

Ganek na dobry początek Dodatkowa osłona przed deszczem, wiatrem, a także słońcem to na pewno właściwie zaprojektowany ganek. Właściciele domów wolnostojących, którzy zdecydowali się na zbudowanie go z drewna powinni także zadbać o odpowiedni stan materiału, z którego został wykonany. Dzięki temu będą mogli w pełni korzystać z komfortu, który zapewnia. W tym celu można użyć impregnatu barwiącego (np. Bondex Wood Stain).

Czytaj także: Drewno na elewacji - ekologiczne i estetyczne rozwiązanieImpregnat Bondex Wood Stain wnika głboko w strukturę materiału Produkt wnika głęboko w strukturę materiału, co zapobiega jego wymywaniu. Dzięki zawartości barwników koloidalnych doskonale chroni drewno przed szkodliwym działaniem promieni UV. Odpycha także wodę, przez co trwale zabezpiecza przed powstawaniem sinizny, pleśni i uniemożliwia gnieżdżenie się insektów. Środek dostępny jest w wersji bezbarwnej lub w kolorach takich jak np. dąb, orzech laskowy czy sekwoja. Pozwala to na solidną renowację drewna i nadanie mu nowego, świeżego wyglądu. Jeżeli chcemy zastosować impregnat barwiący Bondex Wood Stain na konstrukcję z surowego drewna to pierwsza warstwa musi być warstwą z barwnikami. Tylko wtedy wnikną one wgłąb powierzchni i zagwarantują właściwą ochronę.

Czytaj także: Kolorowe detale na elewacji. Jak estetycznie pomalować elewację domu?

Zaniedbania podczas przygotowania ganku i stolarki okienno-drzwiowej do warunków jesienno-zimowych mogą powodować nie tylko osobisty dyskomfort w postaci odczuwalnego zimna. Brak właściwej warstwy zabezpieczającej powoduje niszczenie drewna i naraża na dodatkowe koszty związane z gruntowną renowacją.

Oceń artykuł
3,43 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Bondex

Polecamy Ci również

Zobacz także