Zabudowa balkonu w bloku

17
Wnętrze balkonu
Zabudowany balkon warto urządzić w taki sposób, aby stał się namiastką tarasu.

Balkon w bloku można zabudować. Daje to szereg nowych możliwości użytkownikom mieszkania. Na wykonanie takiej zabudowy potrzebne jest jednak wydanie pozwolenia. Bez względu na zakres planowanych prac – procedurę ubiegania się o nie, należy rozpocząć od udania się do spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej.  

Prace związane z zabudową ingerują bowiem w zewnętrzny wygląd elewacji budynku. O poczynionych planach możemy zatem zapomnieć, jeśli budynek wpisany jest do rejestru zabytków. Na powyższe działania musi w tym przypadku wyrazić zgodę miejscowy konserwator, czego zwykle nie udaje się załatwić. Jednak w pozostałych przypadkach zabudowanie balkonu powiększa powierzchnię użytkową mieszkania oraz pozwala cieszyć się przez okrągły rok przydomową oranżerią.

Polecamy artykuł: Uprawa warzyw, ziół i owoców na balkonie – pierwsze kroki

Balkon w bloku - aranżacja

Zabudowany balkon w bloku warto urządzić w taki sposób, aby stał się namiastką tarasu. W tym miejscu oprócz roślin powinien znaleźć się też ogrodowy stolik i wygodne krzesła. Jeśli balkon jest sporych rozmiarów można podzielić go na dwie strefy. Jedna z nich posłuży do wypoczynku i beztroskiego leniuchowania, a druga do spożywania posiłków w sezonie letnim. Wybierając rośliny – warto dostosowywać ich gatunki do usytuowania balkonu względem kierunku świata. Wówczas rosną najlepiej i nie sprawiają kłopotów pielęgnacyjnych.

Zobacz również: Aranżacja i remont balkonu – co można zrobić zgodnie z prawem

 

Oceń artykuł
4,20 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Wojciech Lechowski

Polecamy Ci również

Zobacz także