Zalety posiadania prysznica

Zalety posiadania prysznica

Pobudza, orzeźwia i ładuje nas pozytywną energią na cały dzień. Dlatego kabiny są tak chętnie stosowane w łazienkach. Wybór odpowiedniego modelu ułatwia oferta kabin firmy Sanitec KOŁO.

Mała łazienka od Koło SanitecKąpiele pod prysznicem orzeźwiają, mają właściwości zdrowotne i sprawiają przyjemność. Poprawiają odporność a także hartują organizm, przywracając odpowiednie krążenie poprzez wodny termomasaż naczyń krwionośnych. Mycie pod natryskiem przynosi zmysłowe doznania i uwalnia ciało od napięć.

Zaletą kabin jest możliwość dostosowania jej zarówno do potrzeb użytkownika jak i wielkości łazienki. Wiadomo, że biorąc kąpiel pod prysznicem mamy możliwość ograniczenia zużycia wody - tak więc taka kąpiel jest przyjazna nie tylko dla środowiska, ale i dla naszych portfeli.

Duży wybór kabin prysznicowych KOŁO daje szerokie możliwości aranżacji nawet niewielkiej łazienki. Dzięki odpowiedniemu rozwiązaniu można zaoszczędzić całkiem sporo miejsca. Producent proponuje wiele modeli kabin oraz drzwi do zabudowy wnęk prysznicowych. Do mniejszych łazienek pasują modele z półokrągłymi drzwiami o delikatnej zabudowie jak np. kabina KOŁO FIRST 80x80 cm. Z kolei w kwadratowej kabinie KOŁO Geo6 o wymiarach 90x90 cm dobrze poczują się osoby lubiące większą przestrzeń lub nawet kąpiele we dwoje. Standardowe kabiny (tzw. półokrągle i kwadratowe) produkowane są w dwóch rozmiarach 80x80 i 90x90 cm. Osoby bardziej wymagające i dysponujące większą łazienką mogą wybrać kabinę KOŁO S600 o maksymalnych wymiarach 140x100 cm. Kabina kompletowana jest z drzwi i ścianki bocznej.

Na koniec trochę historii

Już starożytni Grecy znali wartość kąpieli natryskowych, choć prawdziwy użytek zrobił z nich dopiero w XIX wieku Vincent Priessnitz, dając podstawy nowoczesnej hydroterapii. Pierwsze natryski powstały na zewnątrz, a wodne strumienie spływały ze skal poprzez długie drewniane rynny. Dopiero w wieku XX prysznic stał się normą i do dzisiaj uważany jest za jedną z najbardziej higienicznych metod kąpieli.

Oceń artykuł
3,80 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Koło Sanitec

Polecamy Ci również

Zobacz także