Zanim wyjedziesz - zabezpiecz mieszkanie przed włamaniem

0
Zanim wyjedziesz - zabezpiecz mieszkanie przed włamaniem

Dokładne zamknięcie drzwi i okien oraz zwrócenie się o pomoc do zaprzyjaźnionych osób to chyba najprostsze działania jakie możemy podjąć, aby spróbować ustrzec się przed wizytą niechcianego gościa podczas naszej nieobecności.

Okna thermoMożna też wykupić ubezpieczenie domu, zamontować system alarmowy, a wystarczyło zainwestować w odpowiednie okna takie jak okna thermo firmy Stolmar Sp. z o.o.

Ciepłe dni zachęcają do spędzania wolnego czasu poza miastem. Nie powinno więc dziwić, że często życie przenosi się nad jeziora, rzeczy czy do lasu. Osoby, które nie wyjechały jeszcze na wakacyjny odpoczynek powinny zabezpieczyć swój dom czy mieszkanie na wypadek kradzieży. Niestety według statystyk okres wakacyjny to czas żniw dla włamywaczy, a najwięcej włamań dokonywanych jest przez okna - najczęściej przez wybicie szyby.

Łatwiej "zapobiegać niż leczyć"

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które mają uchronić nasz dom przed kradzieżą. O odpowiednim bezpieczeństwie domu, powinniśmy pomyśleć o wiele wcześniej. Jednym ze sposobów na zabezpieczenie okna może być montaż kraty. Mogą one jednak zasłaniać światło, psuć widok, a także szpecić wygląd naszego domu. O wiele lepszym rozwiązaniem mogą okazać się okna.

Czytaj także: Latem ważne jest utrzymanie odpowiedniej temperatury w mieszkaniu

Warto zainwestować w okna posiadające właściwości antywłamaniowe lub rolety antywłamaniowe, które bez wątpienia będą stanowiły przeszkodę dla rabusia. Klienci mają do wyboru chociażby antywłamaniowe, a do tego jeszcze ciepłe i energooszczędne okna thermo firmy Stolmar Sp. z o.o. Bez wątpienia jest to produkt najnowszej generacji, który pozwoli w odpowiedni sposób uchronić nasz dom przed wizytą niechcianych gości. "Zastosowano w nich nowatorskie rozwiązania, z których wyróżnić można antywłamaniową - 6-komorową ramę oraz 6-komorowe skrzydło. Dodatkowo ich specjalna konstrukcja ramy okiennej zabezpiecza przed włamywaczami usiłującymi uszkodzić okucie w oknie" - podkreśla Marcin Wiśniewski prezes firmy Stolmar Sp. z o.o.

Przydać się mogą również klamki z zamkiem na kluczyk. Atestowany produkt to nieodłączny element okien o podwyższonej odporności na włamanie. "Jeśli decydujemy się na założenie takich okien w swoim domu, warto sprawdzić, czy faktycznie są one zamykane na klamkę z odpowiednim atestem" - podkreśla Marcin Wiśniewski. Inwestycja w okna o właściwościach antywłamaniowych na pewno się opłaci, szczególnie w przypadku, kiedy często i na długi okres wyjeżdżamy. Sprawą bardzo istotną, choć często pomijaną jest odpowiedni montaż. Okna muszą być prawidłowo zamontowane, aby w odpowiedni sposób spełniać swoje zadania. Warto więc tą kwestię pozostawić fachowcom- profesjonalnej grupie montażowej.

Czytaj także: Kolorowe trendy okienne - współczesna stolarka stanowi dopełnienie aranżacji wnętrz

Stosując okna antywłamaniowe mamy pewność iż: * nasz dom jest zabezpieczony przed włamaniem; * zachowana została estetyka elewacji budynku, której nie szpecą kraty; * możemy pozyskać zniżki przy ubezpieczeniu.

Oceń artykuł
3,67 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Stolmar

Polecamy Ci również

Zobacz także