Zaprośmy dzieci do domowych prac. Niech samodzielnie...

Zaprośmy dzieci do domowych prac. Niech samodzielnie...

Święta Bożego Narodzenia nieco nam się skomercjalizowały. Zapomnieliśmy o robieniu ozdób choinkowych. Tymczasem to wspaniałe zajęcie dla dzieci nudzących się trochę, podczas gdy rodzice są zapracowani.

Dzieci lubią dekorować choinkęAngażując dzieci w przygotowania świąteczne nie tylko znajdziemy im zajęcie, ale sprawimy, że poczują się potrzebne.

Modne kolory

Nie musimy przy tym zapominać o współczesnych trendach i modzie.

- Możemy zdecydować się na tradycyjne ozdoby świąteczne w odcieniach czerwieni, zieleni oraz bieli, które bezpośrednio kojarzą nam się z Bożym Narodzeniem, albo wybrać modne w tym roku oryginalne zestawienia kolorystyczne tj. róż, czy błękit. Ważne, by świąteczna oprawa była spójna i nieprzesadzona - mówi Katarzyna Skąpska, ekspert firmy Praktiker. Czytaj także: Choinki w naszych domach: żywe czy sztuczne, małe czy duże, cięte, a może w doniczce? Sosna, świerk, jodła, tuja?

Ozdoby choinkowe też można zrobić w tych modnych kolorach. Własnoręczne zrobienie aniołków, gwiazdek czy innych świątecznych dekoracji wcale nie musi być trudne. - Do zrobienia ciekawych ozdób wystarczą proste artykuły plastyczne, np. masa solna, farbki czy ciastolina. Jeśli mamy małe dzieci, warto zwrócić uwagę, by produkty były całkowicie bezpieczne, wolnoschnące i nie zawierały substancji szkodliwych dla organizmu - sugeruje Marzena Raczkiewicz, ekspert z firmy MERplus.

Pomysłów na ozdoby choinkowe może być wiele. Najlepiej wykorzystać do tego kreatywność dziecka. Kupmy zatem styropianowe bombki i naszemu maluchowi pozostawmy decyzję, czym chce ją przystroić. Warto do tego wykorzystać farby, plastelinę, brokat czy. Najmłodsi mogą zająć się malowaniem szyszek lub gotowych ozdób z gipsu. Starszym dzieciom zaproponujmy modelowanie bombek z ciastoliny i żłobienie w nich szpatułką wzorków oraz wycinanie ozdób z papieru.

Czytaj także: Święta tuż-tuż, a więc to najwyższa pora na przygotowanie bożonarodzeniowych dekoracji [ZDJĘCIA]

Pierniczki na choince

Możemy też zachęcić je do zrobienia pierniczków w kształcie dzwonków, choinek i bombek oraz udekorowanie ich kolorowymi pisakami cukrowymi. Ciekawym pomysłem są także ozdoby z... makaronu. Świderki, muszelki, kokardki, rurki pomalujmy złotym brokatem. Muszelki sklejone za rogi uformują gwiazdkę, a z połączenia rurki, dwóch kolanek, kokardki i główki wykonanej z ciastoliny powstanie aniołek.

Oceń artykuł
4,33 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: MU (Dziennik Bałtycki)

Polecamy Ci również

Zobacz także