Zarządzanie temperaturą - to proste!

Zarządzanie temperaturą - to proste!

Nowoczesne systemy regulacji temperatury pozwalają w prosty sposób zarządzać ciepłem w naszych domach i mieszkaniach. Zaawansowana technologia zamknięta w niewielkich urządzeniach zapewnia komfort i znaczne oszczędności. Warto wziąć to pod uwagę w kontekście nadchodzącej jesieni i zimy.

AURATON - system LMSPraca kotłów grzewczych oraz grzejników może być efektywna i oszczędna, bez względu na to, jakim paliwem ogrzewamy nasze wnętrza. Wystarczy skorzystać z pomocy innowacyjnych regulatorów temperatury. Niektóre urządzenia potrafią zapewnić nawet do 30% mniejsze zużycie energii elektrycznej, a w związku z tym także zagwarantować niższe rachunki za prąd. Na uwagę zasługuje grupa urządzeń AURATON opartych na zaawansowanej technologii LMS. O rozwiązaniach opowiada Maciej Leonhard z firmy LARS, producenta urządzeń marki AURATON.

LMS, czyli co?

LMS, czyli Logic Managing System, jest nowym standardem w komunikacji radiowej stworzonym przez polskich specjalistów. To technologia, która zapewnia przede wszystkim funkcjonalność, oszczędność energii oraz kosztów. Została wdrożona w grupie produktów z dziedziny techniki grzewczej marki AURATON. Urządzenia działające w oparciu o system LMS komunikują się bezprzewodowo w paśmie 868 MHz, co daje znacznie większy zasięg (o 30-50%) i stabilny przekaz danych. Ponadto system LMS nie wymaga wpisywania kodów identyfikacyjnych współpracujących elementów, ponieważ wyszukują się one same z puli aż 4 mld kombinacji. Daje to gwarancję, że urządzenia pracujące obok siebie, nie będą się zakłócały. Nadajniki wbudowane w regulatory temperatury pobierają minimalną ilość prądu, dzięki czemu bateria termostatu nie jest obciążana, a jej żywotność może się wręcz zwiększyć.

Czytaj także: Przygotowanie do sezonu grzewczego - porady

AURATON T-2 - inteligentny termometrSystem LMS to technologia o ogromnym potencjale. Jego zasadniczą wartością jest perspektywa ciągłego rozwoju oraz niemal nieograniczone możliwości wykorzystania. Wiąże się to ze stałym udoskonalaniem oprogramowania oraz tworzeniem nowych elementów w zależności od obszaru zastosowania oraz indywidualnych potrzeb klientów.

Produkty z grupy LMS:

1. Ultra oszczędne regulatory temperatury (nadajniki):

AURATON T-1 RTH - nowoczesny, niezwykle oszczędny i prosty w obsłudze, bezprzewodowy regulator temperatury do sterowania urządzeniami grzewczymi i klimatyzacyjnymi. Został wyposażony w zaawansowany technologicznie mikroprocesor oraz ekologiczną baterię litową, która zapewnia nieprzerwaną pracę regulatora nawet do 20 lat!

Czytaj także: Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu w kolejnym sezonie grzewczym?

AURATON 2025 RTH - najnowszy regulator temperatury do stosowania z centralnym ogrzewaniem w wersji bezprzewodowej (zupełnie nowa konstrukcja znanego i docenianego modelu AURATON 2005 TX Plus). Wyróżnia się zaawansowaną technologią, nowoczesnym designem oraz łatwym programowaniem. Posiada czytelny, podświetlany 3-kolorowy wyświetlacz, oszczędną baterię oraz licznik czasu pracy urządzenia grzewczego. Regulator został wyposażony w 10 programów, w tym 7 z możliwością modyfikowania przez użytkownika, oraz dodatkowy niezależny, rozbudowany program urlopowy.

AURATON H-1 - innowacyjna klamka okienna2. Ultra inteligentne odbiorniki:

AURATON RTH - moduł wykonawczy sterujący pracą kotłów grzewczych lub klimatyzatorów we współpracy z bezprzewodowymi urządzeniami (nadajnikami) takimi, jak AURATON T-1, AURATON 2025 RTH, AURATON H-1 i AURATON T-2. Odbiornik został wyposażony w przekaźnik, który może pracować pod obciążeniem do 16A, posiada również technologię nisko-iskrowego przełączania napięcia sieci, co powoduje znikome zużycie styków przekaźnika. Zaawansowana logika i elastyczny protokół radiowy odbiornika RTH pozwala na pracę urządzenia grzewczego nawet, gdy starci ono chwilowo łączność z termostatem. Odbiornik zapamiętuje bowiem cykle z ostatnich 24h i realizuje średnią do czasu odzyskania łączności.

Czytaj także: LMS - innowacyjne i logiczne zarządzanie automatyką domową

AURATON RTF - moduł wykonawczy sterujący pracą systemu przeciwpożarowego. Współpracuje z klamką okienną AURATON H-1 w opcji z czujnikiem temperatury oraz z termometrem AURATON T-2. AURATON RTA - moduł wykonawczy sterujący pracą systemu antywłamaniowego. Współpracuje z klamką okienną AURATON H-1 w wersji z czujnikiem położenia.

AURATON T-1 RTH3. Ultra funkcjonalne elementy dodatkowe:

AURATON T-2 - inteligentny, bezprzewodowy termometr, umożliwiający kontrolowanie temperatury w innym pomieszczeniu niż to, w którym znajduje się regulator temperatury. Może być również wykorzystywany jako temperaturowy detektor pożarowy (we współpracy z modułem AURATON RTF). Czytaj także: Właściwy regulator na właściwym miejscu

AURATON H-1 - innowacyjna, energooszczędna klamka okienna wyposażona w czujniki położenia skrzydła okiennego. Klamka rozpoznaje cztery stany okna - otwarte, zamknięte, uchylone i rozszczelnione (tzw. mikrowentylacja) i następnie przekazuje te informacje bezprzewodowo do modułu wykonawczego, który może być zamontowany przy kotle grzewczym lub klimatyzatorze oraz podłączony do systemu przeciwpożarowego czy antywłamaniowego. Urządzenie przystosowane jest do pracy na jednej baterii nawet do 20 lat. Dostępne jest w czterech kolorach: biały, brązowy, srebrny, ciemno srebrny.

www.auraton.pl AURATON 2025 i 2025 RTH

Oceń artykuł
4,33 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Yasna Communications

Polecamy Ci również

Zobacz także