Zasłony dopasowane do wnętrza

Zasłony dopasowane do wnętrza

zaslony dopasowane do wnętrzaAranżacja wnętrza wymaga dokładnego przygotowania i określenia planu działania. Bez niego możemy zginąć w natłoku produktów, które w żaden sposób nie będą pasowały do pomieszczenia. Kluczowym wyborem w przypadku dodatków są zasłony. Rodzaj, krój, kolor, nie wiadomo na co zwrócić uwagę. Wiele osób staje przed dylematem: intensywne czy stonowane barwy?

Wybór nie jest tak prosty jak mogłoby się wydawać. Jeśli nasze pomieszczenie jest utrzymane w stonowanej kolorystyce, warto ożywić je kolorowymi zasłonami, które będą przykuwały wzrok. Najlepiej, jeśli ich odcień zostanie przeniesiony na inny element dekoracyjny wnętrza – obrus, narzutę na łóżko lub tapetę ścienną.

jasne wnętrzeJeśli nasze wnętrze jest już wystarczająco nasycone kolorami, możemy poprzestać na zasłonach w neutralnych barwach – beżach i brązach, które zaskakująco dobrze sprawdzają się w większości pomieszczeń. Pamiętajmy, że nadmiar jest w niektórych przypadkach gorszy od niedoboru. Dlatego nie przesadzajmy również z efektownymi upięciami, marszczeniami i ozdobnym krojem. W przypadku zasłon okiennych bardzo dobrze sprawdza się zasada umiaru. Wybór koloru zasłony zależny jest także od charakteru pomieszczenia. W pokoju dziecięcym lepiej sprawdzą się żywe, wielobarwne tkaniny, w kuchni – jasne i nieprzytłaczające, na więcej swobody możemy pozwolić sobie w salonie lub w sypialni.

zasłony dekoracyjne
dekoracja okna
dekoracyjne zasłony
kolorowe zasłonyOceń artykuł
3,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Zdjęcia: Galtex

Polecamy Ci również

Zobacz także