Żeby mieć szansę na dobre sny, zatroszcz się o dobrze...

Żeby mieć szansę na dobre sny, zatroszcz się o dobrze...

Większość marzeń sennych, które mogłyby posłużyć jako kanwa niezwykłej baśni albo filmu, zostaje zapomniana.

Zadbaj o komfortowy senCi, którym sny udaje się ocalić od zapomnienia, mogą zyskać sławę i pieniądze. Stało się tak na przykład w życiu Eliasa Howe'a, który wynalazł maszynę do szycia. Opowiadał, że pomysł na to urządzenie pochodzi wprost z jego snu, w którym był nękany przez kanibali goniących go z włóczniami przypominającymi igły. Choć sen trudno zaliczyć do spokojnych, stal się on inspiracją do realnego wynalazku. Podobna historia spotkała Friedricha Augusta von Kekule, chemika, który ponoć w czasie snu odkrył, że benzen ma budowę pierścieniową.

Czytaj także: Pomysł na prezent na Boże Narodzenie 2012 - zdrowy sen na odpowiednim materacu

Śpij i śnij

Żeby mieć szansę na dobre sny, trzeba zatroszczyć się o sprzyjające okoliczności. Nie bez powodu powszechnie znane jest powiedzenie: jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz, które właściwie powinno brzmieć: na czym się położysz, tak się wyśpisz. Po ciężkim dniu marzymy, by zasnąć w wygodnym łóżku. Czasami pomimo zmęczenia nie przychodzi nam to łatwo. Przyczyna może tkwić w źle wyprofilowanym, niekomfortowym materacu, dlatego warto zastanowić się na czym śpimy. Łóżko z odpowiednim materacem to bez wątpienia najważniejszy element naszej sypialni. Biorąc pod uwagę, że przesypiamy zwykle jedną trzecią życia, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby nocny wypoczynek był prawdziwą regeneracją.

Czytaj także: W łóżku z ukochaną osobą, czyli jaki materac wybrać dla pary?Materac Posejdon marki Janpol Przepis na materac

Materac idealny powinien jak najpełniej dopasowywać się do kształtu ciała. Zapewnia to m.in. Posejdon z Fabryki Materacy Janpol. Jego wypełnienie stanowi blok lateksowy, obłożony obustronnie płytami z pianki termoelastycznej (tzw. "leniwej"), która cechuje się oddziaływaniem na ciepło. Dlatego gdy położymy się na takim materacu, już po chwili poczujemy jak idealnie dopasowuje się do budowy anatomicznej naszego ciała. Dzieje się tak, ponieważ pianka termoelastyczna spontanicznie reaguje na wytwarzane przez organizm ciepło. Oprócz tego lateks hamuje rozwój mikroorganizmów takich jak grzyby czy bakterie. Czytaj także: Kokos w Twojej sypialni - materac KRONOS marki Janpol

Materac Posejdon dostępny jest w komplecie z pikowanym dwustronnie pokrowcem medicott silverguard. Jego powłoka z zawartością srebra eliminuje rozwój roztoczy i innych mikroorganizmów. Pokrowiec nadaje się do prania w temperaturze 60?C, co ułatwia utrzymanie go w czystości.

Oceń artykuł
4,11 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Janpol

Polecamy Ci również

Zobacz także