Żelazka parowe - przyjemne z pożytecznym

Żelazka parowe - przyjemne z pożytecznym

Choć żelazko jest sprzętem bardzo powszechnym i wciąż udoskonalanym, prasowanie nigdy nie należało do ulubionych czynności domowych. Z tego też powodu producenci wprowadzają liczne udogodnienia, mające na celu jej ułatwienie.

Żelazko marki First Austria FA 5633-1Jednym z podstawowych problemów, jaki wiąże się z żelazkiem, stanowi ryzyko pozostawienia go na tkaninie. Warto więc zwrócić uwagę czy dany model wyposażony jest w funkcję automatycznego wyłączania, idealną dla osób zapominalskich. Wówczas, kiedy takie właśnie żelazko ze strażakiem pozostawimy w bezruchu na materiale, czujnik automatycznie zatrzyma dalsze nagrzewanie i uruchomi dodatkowo sygnał alarmowy: podczas prasowania poziomo, kiedy spód urządzenia dotyka materiału lub stołu i żelazko znajduje się w stanie bezruchu przez 15-30 sekund oraz w trakcie prasowania poziomo, gdy żelazko jest trzymane bez ruchu przez ok. 8-15 minut.

Równie ważnym aspektem jest regulacja wyrzutu pary. Odpowiednie nawilżenie tkaniny to podstawa w przypadku większych zagnieceń. Właściwe ustawienie ułatwia i jednocześnie przyspiesza wygładzanie materiałów, co doskonale sprawdza się w przypadku takich tkanin, jak len czy bawełna.

Bezpośrednio z wyrzutem pary łączy się regularne odkamienianie żelazka. Zapewnia to lepszą drożność kanalików, co naturalnie przekłada się na jakość prasowania. Według Pauliny Szczepaniak z firmy First, wyłącznego dystrybutora produktów marki First Austria, warto sprawdzić, czy żelazko zostało wyposażone w funkcję automatycznego oczyszczania. - W takim modelu zamieszone jest niewielkie pudełko, które pochłania nierozpuszczalne jony występujące w wodzie, czyniąc ją bardziej miękką i jednocześnie spowalniając proces odkładania się kamienia w żelazku - zaznacza Szczepaniak.

Choć pokrętła do ustawienia temperatury są wciąż powszechnie stosowanym rozwiązaniem, coraz częściej można spotkać się także z żelazkami wyposażonymi w wyraźne i wygodne wyświetlacze LED. Podczas prasowania wyświetlają aktualnie ustawioną temperaturę, zaś po wyłączeniu temperaturę pokojową.

Warto również pamiętać o mocy żelazka, która optymalnie wynosi między 2200 a 2400 W. To ona decyduje o tempie nagrzewania się stopki oraz o tym, jak szybka będzie reakcja na zmiany temperatury podczas prasowania.

Do pozostałych, ale równie istotnych elementów wyposażenia żelazka parowego, należy zaliczyć spryskiwacz, płytkę wykonaną z nierdzewnej stali, funkcję anti-drip - zapobiegające kapaniu wody ze stopki, czy anti-calc - wbudowany system antywapienny.

Wymięte po praniu ubrania wymagają odpowiedniego wygładzenia, dlatego wybór właściwego żelazka może wpłynąć na zmianę podejścia do prasowania. Dobrze dobrany sprzęt z pewnością odmieni spojrzenie na to nielubiane z reguły zajęcie.

Żelazko marki First Austria FA 5633-1: - spryskiwacz - możliwość ustawienia temperatury - wyrzut pary - pionowy wyrzut pary - prasowanie na sucho - wyświetlacz LCD z pełną kontrolą - stopa ze stali nierdzewnej z wysokim ciśnieniem pary - kontrolka pracy - funkcja samoczyszczenia - funkcja anti-calc - funkcja anti-drip - funkcja automatycznego wyłączania - moc: 2200W

Cena: 109 zł Więcej na stronie first-polska.com.pl

Oceń artykuł
4,40 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: First Austria

Polecamy Ci również

Zobacz także