Zieleń w mieszkaniu

0
Zieleń w mieszkaniu

Od dawna wiadomo, że przebywanie wśród zieleni uspokaja i regeneruje siły witalne. Jest to kolor życia, Ziemi, energii a także nadziei, harmonii, wolności i szczęścia. W różnych kulturach barwa to ma wielkie znaczenie, a także znajduje się on na wielu flagach krajów islamskich, często podłogi w meczetach są tej barwy.

We wnętrzach kolor zielony sprawdza się doskonale, wnosi harmonię i spokój, sprawia, że pomieszczenia "ożywiają" się.

zieleń w aranżacjiMusimy pamiętać, że kolor ma duży wpływ na nasze samopoczucie, więc warto użyć zieleni w sypialni. Dobrana w odpowiednich miejscach, sprawi, że w takim pomieszczeniu będziemy mogli wypocząć, a wstając rano, będziemy mieli energię na cały dzień! Duża zaletą zielonego jest to, że jest kolorem neutralnym, więc idealnie łączy się praktycznie z każdą inną barwą. W powyższej wersji sypialni użyliśmy połączenia oliwkowej zieleni na suficie podwieszanym i we wnękach za tv i szpaletach okiennych z bielą na ścianach i skóra kremową na zagłówkach. Przytulności dodaje włochaty, kremowy dywan i meble z drewna egzotycznego zebrano, które pasują tu idealnie!

zieleń w łazience

Salon to jedno z najważniejszych wnętrz w domu czy w mieszkaniu, więc zadbajmy o to, żeby można się było w nim zrelaksować. W powyższej wersji salonu dla kontrastu użyliśmy zestawienia zieleni z bielą i jasną drewnianą podłogą. Wszystkie meble również są wykonane z jasnego drewna, a dopełnieniem jest biały wypoczynek. Dzięki elementom jaskrawej zieleni całość nie jest sterylna, a wręcz przeciwnie - dynamiczna, jasna i przytulna.

zielona sypialnia

W łazienkach bardzo często stosujemy ten kolor, powyżej przestawiamy propozycje połączenia jasnego kamienia naturalnego z taflami onyksu i drewnem w ciemniejszym kolorze. Całość idealnie się łączy nadając temu pomieszczeniu przestronności i świeżości.

Zieleń jest barwą niezwykle efektowną i elegancką, a jego uspokajające i relaksujące właściwości sprawiają, że często decydujemy się na ten kolor we wnętrzu. Nowocześnie i oszczędnie urządzone mieszkania dzięki ścianom w stonowanym zielonym kolorze staną się bardziej przytulne, a zaletą tego koloru jest też to, iż będą również idealnie pasowały do wnętrza bardziej stylowego.

Oceń artykuł
4,43 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: iprojektowaniewnetrz.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także