Zrób to sam - scrabble na… ścianę

Zrób to sam - scrabble na… ścianę

Marzysz o oryginalnej dekoracji wnętrza, która wyrazi Twój charakter? Zrób na ścianie dowolny napis, inspirowany grą Scrabble. Zobacz, jakie to łatwe!

dekoracja ściany - scrabble

Do stworzenia dekoracji potrzebujesz:

  • paneli z pleksi o wymiarach: 18 cm x 18 cm x 5 mm (ich liczba zależy od liczby liter w Twoich wyrazach)
  • folii samoprzylepnej
  • lasera krzyżowego Bosch PLL 2
  • narzędzia do klejenia na gorąco Bosch GluePen
  • ołówka

Krok 1

Najpierw stwórz projekty liter i cyfr (np. C2, H1) na komputerze. Czcionka powinna być odpowiednio duża – rozmiar liter ok. 400. Następnie wydrukuj litery wraz z cyframi na folii samoprzylepnej i przyklejaj je na panelach z pleksi. Najlepiej, jeśli zostawisz czterocentymetrowe odstępy między krawędziami litery a każdą krawędzią panela.

projekt literrozmieszczanie paneli na ścianie

Krok 2

Kolejny krok to zamontowanie paneli z literami na ścianie. Aby zrobić to szybko i precyzyjnie, użyj lasera krzyżowego Bosch PLL 2. Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze. Po włączeniu laser wyznaczy na ścianie dwie linie – poziomą i pionową – dzięki czemu równo rozmieścisz swoje panele z literami na ścianie.
mocowanie paneliAby zachować jednakowe odstępy między panelami, użyj ołówka (jak na zdjęciu).

Krok 3

Ostatni etap to przymocowanie płytek z literami do ściany. Pomoże Ci w tym narzędzie do klejenia na gorąco Bosch GluePen, który skleja trwale elementy i szybko schnie. Włóż do niego wkład klejący, włącz narzędzie, odczekaj 15 sekund, aż się rozgrzeje, a następnie nałóż kilka kropel kleju na tylną część panelu z pleksi i dociśnij go do ściany. Postępuj tak samo z kolejnymi panelami, pamiętając o zachowaniu między nimi równych odległości.


Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także