Zrób to sam: skrzynka na kwiaty w stylu shabby chic

0
Dekoracyjna skrzynka na kwiaty w stylu shabby chick
Własnoręcznie wykończona i ozdobiona skrzynka na kwiaty wygląda naprawdę dekoracyjnie.

Drewniana skrzynka na kwiaty w stylu shabby chic wygląda naprawdę uroczo, jest stylizowana na pochodzącą z dawnych czasów. Podpowiadamy, jak ją wykończyć krok po kroku.

Przedmioty w stylu shabby chic wyglądają jak żywcem przeniesione z przeszłości. Trochę romantyczne, trochę intencjonalnie podniszczone, zdobywają coraz większą popularność. Skrzynka na kwiaty w stylu shabby chic jest łatwa do wykonania, a wygląda naprawdę pięknie. Możecie od niej rozpocząć swoją przygodę z tym stylem, albo uzupełnić istniejącą już aranżację. W takiej skrzynce pięknie będą wyglądać wczesnowiosenne kwiaty – w kwiaciarniach, sklepach ogrodniczych, a nawet marketach możecie już kupić hiacynty, prymulki, tulipany. Zatem – do dzieła!

Materiały potrzebne do wykończenia skrzynki w stylu shabby chic:

  • prosta, drewniana skrzynka lub pudełko,
  • biała farba akrylowa,
  • pędzel i papier ścierny,
  • papier, ołówek, klej,
  • materiały do dekoracji (np. tasiemki, wstążki, koronki, piórka, guziki).

Znacznym ułatwieniem będzie zastosowanie takich narzędzi jak:

  • narzędzie wielofunkcyjne (z tarczami ściernymi i frezem do grawerowania),
  • pistolet do klejenia.

Dowiedz się też: Jak zrobić dekoracyjny wazon ze słoika

Malowanie skrzynki na kwiatyPrzecieranie farbyPomysł na dekorację skrzynkiDekoracja skrzynkiPrzyklejanie dekoracjiSkrzynka na kwiaty w stylu shabby chickMateriały do wykonania skrzynki w stylu shabby chic

Dekoracyjna skrzynka na kwiaty – krok 1

Drewnianą skrzynkę lub pudełko malujemy białą farbą akrylową. Możemy zastosować jedną warstwę farby (wtedy drewno będzie lepiej widoczne). Natomiast jeśli chcemy uzyskać pełne pokrycie powierzchni, po wyschnięciu pierwszej warstwy, nanosimy drugą.

Dekoracyjna skrzynka na kwiaty – krok 2

Kiedy farba wyschnie, nadajemy jej wygląd „vintage”, czyli sprawiamy, ze skrzynka będzie wyglądała na starą i nieco zużytą. Żeby osiągnąć taki efekt, powierzchnię skrzynki (a szczególnie jej krawędzie), trzeba przetrzeć drobnoziarnistym papierem ściernym (możemy też zastosować wielofunkcyjne narzędzie z tarczami ściernymi; pamiętajmy żeby narzędzie ustawić na najniższe obroty).

Dekoracyjna skrzynka na kwiaty – krok 3

Kiedy nasza skrzynka wygląda już jak odziedziczona po prababci, przystępujemy do jej dekoracji. Tutaj możemy się wykazać kreatywnością. Pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzić z liczbą ozdób. Możemy np. wokół skrzynki przykleić dekoracyjną wstążkę, tasiemkę, albo koronkę. Możemy wykonać również dekoracyjny frez (tu przyda się narzędzie wielofunkcyjne). Wzór szkicujemy ołówkiem na ściankach skrzynki, a następnie wykonujemy za pomocą frezu do grawerowania.
Ciekawym pomysłem są też dekoracje z ptasich piór przyklejonych do boków skrzynki. Bardzo ciekawie będą wyglądać również… guziki. W wyborze dekoracji zdajcie się na własny gust i pomysłowość. Pamiętajcie tylko, żeby dekoracje umieszczać co najmniej 2 cm poniżej górnej krawędzi skrzynki, tak żeby nie przysłoniły jej liście.
Następnie wystarczy wstawić kwiaty i piękna, wiosenna skrzynka gotowa.
Uwaga – w takiej skrzynce najlepiej jest ustawić kwiaty w doniczkach, pamiętajmy jednak również o podstawkach, tak żeby woda wyciekająca z doniczek nie szkodziła naszej pięknej skrzynce.

Przeczytaj też: Hiacynty na parapecie, czyli wiosenne kwiaty, które ozdobią Twój dom już teraz

 

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Dremel

Polecamy Ci również

Zobacz także