Funkcjonalne i estetyczne drzwi wewnętrzne

0
Funkcjonalne i estetyczne drzwi wewnętrzne

Wybierając drzwi wewnętrzne kierujemy się nie tylko ich funkcjonalnością, ale również walorami estetycznymi. Elegancka forma, ciekawe wzornictwo i wreszcie kolorystyka, mają wpływ na ogólny charakter wnętrza.

Drzwi PORTOS w kolorze dębu Wszyscy mamy swoje ulubione barwy i ich zestawienia. Nie każdy zdecydowałby się na design z akcentami krzykliwej żółci czy głębokiego fioletu. Ale też nie każdemu pasują tradycyjne ciepłe brązy i pastele. Drzwi spinają wystrój całości wnętrza, dlatego warto szczególnie zastanowić się nad ich kolorystyką.

Spojrzenie na całość..

Najpierw zdecydujmy, na jakim efekcie aranżacyjnym nam zależy. - Miłośnikom tradycji i klasycznej elegancji polecamy drzwi w ciepłych dekorach, na przykład model PORTOS w kolorze orzecha - mówi Adam Hucz z firmy INVADO. Natomiast w pomieszczeniach nowoczesnych - minimalistycznych i mniej dekoracyjnych - znakomicie sprawdzą się chłodne, jasne tonacje, jak dąb bielony czy wiąz. Można też dla kontrastu zestawić drzwi w zdecydowanych kolorach wenge czy hebanu ze spokojną bielą ścian i mebli. Odpowiednio dobrane drzwi powinny na zasadzie opozycji lub analogii nawiązywać do całości aranżacji. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie skrzydeł o finezyjnym wzornictwie z ascetycznym, stonowanym wnętrzem. Wówczas to one będą wyrazistym, mocnym akcentem nadającym pomieszczeniu charakteru. Tak samo dobrze sprawdzi się odwrotna strategia. Klasycznie zaprojektowane drzwi PORTOS w kolorze dębu mogą stanowić idealne tło dla dekoracyjnych aranżacji typu glamour, fusion czy art deco.

Model Richelieu z oferty INVADO dostępny jest aż w siedmiu kolorach.Modne kolory

Jakie trendy obowiązują na rynku stolarki drzwiowej? Od dłuższego czasu królują jasne tonacje, których dużą zaletą, jest to, że rozjaśnią i optycznie powiększą nawet najmniejszą przestrzeń. - W ogóle, jeżeli chodzi o kolorystykę naszych mieszkań jesteśmy dość tradycyjni. Największą popularnością wciąż cieszą się skrzydła w kolorze jasnego drewna, jak akacja, wiąz, dąb - zauważa A. Hucz. Mimo to, producenci stale urozmaicają swoją ofertę, prześcigając się w coraz bardziej awangardowych propozycjach. Paleta barw rozciąga się więc między najjaśniejszym klonem czy dębem bielonym, a intensywną czernią hebanu.

Pomiędzy nimi znajdują się pośrednie brązy i beże. Model Richelieu z oferty INVADO dostępny jest aż w siedmiu kolorach. Oprócz hebanu, akacji czy coimbry możemy go zamówić w jednej z niezwykle oryginalnych, oklein ryflowanych. Kolekcja nawiązuje do barw złotej, polskiej jesieni. Składają się na nią orzech Melunga, jesion szarozłoty oraz dąb w dwóch odsłonach - Verade i złoty. Z pewnością drzwi w tak inspirujących dekorach uatrakcyjnią nasze domy nie tylko w czasie jesieni.

Oceń artykuł
3,22 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Invado

Polecamy Ci również

Zobacz także