Garderoba z drzwiami przesuwnymi

Garderoba z drzwiami przesuwnymi

Nadejście jesieni to doskonały czas, by pomyśleć o nowej garderobie. Gdzie i jak pomieścić wszystkie płaszcze, kurtki i buty? Zamiast ciężkich szaf proponujemy wydzielenie przestrzeni z użyciem systemów drzwi przesuwnych.

Są nowoczesne, stylowe i wyjątkowo wygodne w użyciu. Drzwi przesuwne pozwalają zamknąć lub otworzyć przestrzeń w mieszkaniu. Dziś prezentujemy trochę inne ich zastosowanie. Posłużą jako podstawa do stworzenia komfortowej garderoby. Takiej, która pozwoli na efektywne wykorzystanie miejsca, nawet w niedużych mieszkaniach.

garderoba z drzwiami przesuwnymi

Pokój niczym szafa

Pierwsze rozwiązanie będzie polegało na wykorzystaniu przestrzeni sypialni. Jeżeli jesteśmy posiadaczami długiego pomieszczenia, na którego jednym końcu znajduje się łóżko, to przeciwległa ściana pokoju może z powodzeniem posłużyć za tył naszej garderoby. Frontem będą drzwi montowane na specjalnych szynach.
− Rozwiązania takie, jak Slido Classic pozwalają na szybką i efektowną aranżację pojemnej garderoby. System można montować zarówno do drzwi drewnianych, jak i szklanych, co pozwala na dostosowanie go do własnego gustu i potrzeb – mówi Marcin Małecki z firmy Häfele.
W tym przypadku bokami garderoby są boczne ściany pomieszczenia. Po zamontowaniu systemu przesuwnego wystarczy jeszcze zawiesić kilka półek, rurki lub listwy na wieszaki i nasza pojemna garderoba jest gotowa. Szybko, sprawnie i niewielkim kosztem.

Jeden mebel zamiast kilku

Drugi wariant aranżacji, to zamontowanie drzwi przesuwnych od sufitu do podłogi i zamknięcie boków drewnianymi ściankami. To rozwiązanie idealne do zastosowania w przedpokoju, a jego efektem jest pojemny i funkcjonalny mebel.
 Zamiast osobnej szafki na buty, płaszcze i inne wierzchnie ubrania tworzymy jedną zamkniętą przestrzeń. Taki pojemny mebel pomieści nie tylko odzież, ale też parasole – potrzebne szczególnie w okresie jesienno-zimowym – mówi Marcin Małecki.

Drzwi przesuwne (takie, jak system Slido Classic) zapewniają wygodę użytkowania,
a brak uchylnych skrzydeł pozwala na skuteczną oszczędność miejsca. Są nie tylko funkcjonalne i komfortowe, ale możliwość montażu maskowania szyn zapewnia dodatkowe atuty estetyczne.

Gdzie szukać tego typu rozwiązań? Najlepiej w dobrych pracowniach stolarskich oraz hurtowniach z akcesoriami meblarskimi. Tam też uzyskamy pomoc specjalistów
w zakresie montażu oraz aranżacji systemu.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Häfele

Polecamy Ci również

Zobacz także