Jak urządzić małą kuchnię bez okna?

Z urządzeniem bardzo ograniczonych przestrzeni kuchennych umiemy sobie już radzić. Jednak czasami dodatkowym problemem kłopotliwych wnętrz jest brak w nich otworu okiennego. Takie pomieszczenia powstają najczęściej na skutek niewłaściwego podziału powierzchni użytkowej w mieszkaniach starszego typu.

Kuchnię bez okna najlepiej jest połączyć
z pokojem dziennym. Wówczas dotrze do niej naturalne światło i wnętrze stanie się jaśniejsze. Nie wszyscy jednak są zwolennikami takiego właśnie rozwiązania. Jeśli chcemy, aby kuchnia nadal pozostała pomieszczeniem oddzielnym i zamkniętym, konieczne jest jej doświetlenie. Doskonale sprawdzają się tutaj luksfery, przy pomocy których można tworzyć ściany działowe. Szklane pustaki przechodzą w ostatnim czasie swoisty renesans i sięga się po nie coraz częściej. Jednakże wybudowanie z nich ściany jest inwestycją dość kosztowną, co powoduje, że nie każdy może sobie pozwolić na montaż tego materiału wykończeniowego w swoim mieszkaniu.

Kiedy doświetlenie tzw. ślepej kuchni przy pomocy światła dziennego nie wchodzi w rachubę – nie pozostaje nic innego, jak wyposażenie tego wnętrza w odpowiednio dobrane światło sztuczne.
W takiej kuchni tak ściany, jak i meble oraz blaty powinny mieć jasną tonację. Intensywniejsze kolory warto zarezerwować jedynie dla podkreślenia niektórych elementów dekoracji.

Oceń artykuł
3,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: furnituredesignideaa.blogspot.com, hallmarkkitchendesigns.com

Polecamy Ci również

Zobacz także