Jak urządzić pokój dzienny w bloku?

Jak urządzić pokój dzienny w bloku?

W mieszkaniach, w których ilość przestrzeni jest ograniczona – salon musi pełnić kilka funkcji jednocześnie. Wówczas też tradycyjny salon chętniej i częściej nazywamy pokojem dziennym. Trzeba pamiętać, że urządzenie wnętrza mającego zastąpić kilka pomieszczeń jest poważnym wyzwaniem nawet dla doświadczonych projektantów.

pokój dzienny

W polskich realiach w pokoju dziennym łączy się najczęściej miejsce rodzinnego relaksu z miejscem do jedzenia oraz stanowiskiem do pracy. Na aranżację istnieje kilka sposobów, jednak każdy z nich wymaga stosownej wiedzy oraz wkładu pracy. Jeśli pozwala na to powierzchni

nowoczesny salon
a pokoju – miejsce wypoczynku warto oddzielić od jadalni lekką ścianką działową. Powstanie przegrody pozwoli ustawić po jednej z jej stron stolik RTV, na którym będzie można umieścić telewizor. Zaś po drugiej stronie ściany będzie mógł stanąć jadalniany stół. W taki sam sposób od strefy relaksu można oddzielić miejsce do nauki, czy pracy.

Kiedy zbudowanie lekkiej ścianki jest niemożliwe – strefy pokoju dziennego zaznacza się jedynie umownie. Można tego dokonać poprzez odpowiedni dobór oświetlenia lub przez zastosowanie innych materiałów wykończeniowych. Jeśli w pokoju dziennym są schody – pamiętajmy, że warto wykorzystać przestrzeń znajdującą się pod nimi. Wprawdzie w tym miejscu nie zmieszczą się wszystkie meble, ale śmiało można tam ulokować biurko, czy niewielką leżankę.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Agnieszka Jaros

Polecamy Ci również

Zobacz także