Łóżko dla dziecka – kreatywne rozwiązania

Łóżko dla dziecka – kreatywne rozwiązania

Rodzice wyposażając pokój swoich dzieci w nowe meble czasami mają niezły orzech do rozgryzienia w jaki sposób zmieścić łóżko, regały, szafy, komody, miejsce na nauki, odrabiania lekcji. Do tego wszystkiego przydałby się także kącik do zabawy i odpoczynku. A to wszystko na powierzchni zaledwie kilku metrów kwadratowych.

łóżko do pokoju dziecka - Spot by VOX

Mała przestrzeń wcale nie musi wiązać się z ograniczeniem miejsca na książki, zeszyty, zabawki i inne cenne przedmioty maluchów. Kreatywne rozwiązania zmieniają koncept mebli, stają się wielofunkcyjne i pomagają w organizacji codziennych zadań.

wielofunkcyjne łóżko piętrowe

Kluczowe w aranżacji małych pokojów dzieci są rozwiązania, które łączą mobilność, wielofunkcyjność, rozwój kreatywności maluchów. Jeszcze przed zakupem łóżka warto pomyśleć o takim, które na powierzchni zaledwie 2 m² połączy miejsce do spania z funkcją przechowywania dużych gabarytowo przedmiotów takich jak sprzęty sportowe i sezonowe rzeczy. Idealnie gdyby było jeszcze wyposażone w pojemne szuflady, do których wygodnie wrzuca się bieliznę i małe zabawki. W łóżku piętrowym Spot by VOX szafa wyposażona jest w mobilne wieszaki, którymi można zaparkować w każdym miejscu pokoju lub wjechać nimi do wnętrza łóżka. Do prezentacji pamiątek z wypraw, medali i trofeów świetnie sprawdzi się część regałowa z opcjonalnym oświetleniem.

aranżacja pokoju dziecka - łóżko Spot by VOX

Dzieci uwielbiają skrytki i bazy, w których mogą się zaszyć, schować przed światem. Najpopularniejszym rozwiązaniem, znanym jeszcze z czasów naszego dzieciństwa jest zabawa z kocem lub prześcieradłem zawieszonym na krzesłach w salonie. Świetną alternatywą jest dedykowany do pokoju dziecka jeżdżący stelaż. Przysunięty do łóżka nie zajmuje w ogóle miejsca, jest solidny i wytrzymały. Wystarczy zwiewna tkanina i namiot Indian, łódź podwodna czy statek kosmiczny jest gotowy do zabawy. Gdy dziecko podrośnie stelaż z powodzeniem posłuży jako miejsce do ekspozycji biżuterii, lampek lub apaszek.

mobilny wieszakłóżko dla dziecka - praktyczne rozwiązania

Bo małe wnętrze może być równie piękne jak duże. Wystarczy odrobina kreatywności.łózko dla dziecka Spot by VOX

Łóżko SPOT by Vox zostało wyróżnione "meblarskim Oscarem" - czyli prestiżową nagrodą iF Design Awards 2015. To pierwsze wyróżnienie dla polskiej marki z branży meblarskiej w ponad 60-letniej historii wyróżnień iF Design Award.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Meble Vox

Polecamy Ci również

Zobacz także